Ana Sayfa Gündem 25 Haziran 2020

MİLLETİN 5 MİLYARINI ÇÖP YAPTILAR HALA 10 LİRA VERSENE DİYORLAR

Ankapark hurdaya döndü: 750 milyon dolar harcanan park çürüyor!Melih Gökçek’in 750 milyon dolara, bugünkü kur ile 5…

Ankapark hurdaya döndü: 750 milyon dolar harcanan park çürüyor!
Melih Gökçek’in 750 milyon dolara, bugünkü kur ile 5 milyar 130 milyon liraya yaptırdığı ANKAPARK hurdaya döndü! Parkı işleten şirket 2 milyon lira tutarındaki elektrik borcunu ödemediği için elektrikleri kesildi. Milyonlarca lira harcanarak getirilen oyuncakların ise çürüdüğüne dikkat çekildi.

5 milyar 130 milyon lira harcanan park çürüyor!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın açıklamalarına göre ANKAPARK 750 Milyon Dolara mal olduğu biliniyor. Bugünkü kurla 5 MİLYAR 130 MİLYON lira.

Tesisin elektrik borcunu ödeyemeyen işletici şirket, elektrik dağıtım şirketiyle uzlaşamayınca park karanlıkta bırakıldı. Tesisin elektrikleri Aralık 2019’da borç nedeniyle kesildi.

Elektrik dağıtım şirketiyle görüşen Ankapark’ın işletmecileri, borcun bir bölümünü ödeyerek yapılandırma yoluna başvurdu. Yapılandırmanın ardından açılan parkın elektriklerinin bir süre önce yeniden kesildiği bildirildi.

İşletmeci şirketin, birikmiş borçların ödenmesi için yeni bir adım atmadığı öne sürülürken elektrik dağıtım şirketinin öngörülen ödeme süresi tamamlandığında haciz yoluna gideceği öğrenildi.

15 ayda hurdaya dönen ANKAPARK 20 Mart 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılmıştı. Tartışmalı şekilde Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen ve ‘turist rekoru’ kıracağı iddia edilen Ankapark, beklenilen ilgiyi göremeyince kapatıldı.

Başkentin göbeğinde koca bir demir yığını haline dönüşen tesisin girişlerine kilit vurulurken personelin büyük bölümü işten ayrıldı. Çürümeye terk edilen oyuncakların bakımını yapmakla görevli personel de ödeme alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı. (indigodergisi.com)
25 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |