Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Yazarlar 5.12.2020 449 Görüntüleme
MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Mızrak Çuvala Sığmıyor
-Kadın tecavüze/tacize uğradı!
-Yapan hangi partiden?
-Bizim partiden
-Haaa tamam o zaman iftiradır ya da kumpastır.
-Ne yapalım?
-Aman haa kimse duymasın! Basına yansımasın! Üstünü örtelim gitsin!

Geldiğimiz nokta da durum aynen böyle maalesef!
Taciz, tecavüz ya da şiddet uygulamak bir kadının bedenine ve ruhuna yapılan ağır saldırılardır. Eskiden yüz kızartıcı suç sayılır, toplum dışlardı.
Ama bu gün maalesef durum çok vahim bir şekle dönüştü. Günlerdir sosyal medyadan yapılan yorumları takip ediyorum.

Savunma şu: Partiden ihraç edildi. Neden yaygara koparıyorsunuz.

Benim sorum da şu. Basına yansımaması için büyük çaba sarfedenler var. Sindiremeyip itiraz edenlere baskı kurulmuş. Yani bir kadın cinsel tacize uğruyor. Bunun duyulmaması in çırpınıyorlar. Kim bunlar?

Yapılması gereken hemen bir açıklama yapıp, olayın faili artık bu çatı altında barınamaz. Bu yaşanan iğrenç olaya sessiz kalmamız mümkün değil anlamında vatandaşın bilgilendirilmesiydi. Saldırıya uğrayan kızımızı susturmak için baskı yapmak değildi!
Ben x partiliysem, benim partimde yönetim kademesinde veya söz sahibi , seçilmiş/atanmış bir isim hangi suçu işlerse işlesin mübahtır!

-İftira!

-Kumpas!

-Y partisinde de oldu, onu niye söylemiyorsunuz!

Eğer bir partinin kendi ilke ve düşüncelerini yansıttığı için o partiye oy veriyorsan veya örgüte dahil olduysan; ve parti de söz sahibi olanlar suç işleme kapasitesi olanları böyle önemli kademelere getirdiyse ya da ısrarla işlediği suçu gizliyorsa; sen de bunu göre duya benim partim diyebiliyorsan demek ki senin de ya suç işleme eğilimin var, ya da bir çıkar uğruna susuyorsun. İsyan edip tepki gösterenlere saldırıyorsun! Başka açıklaması var mı?

Çünkü vicdanlı ve ahlaklı bir insan suçu işleyen kim olursa olsun sessiz kalamaz, sahip çıkamaz!

-Çalıyorlar!

-E onlar da çalıyor!

-Bir kadın tecavüze uğramış.

-E onlar da yapıyor!

-Ama siz hak, hukuk adalet diyorsunuz. Doğruluk, ahlak diyorsunuz!
-Canım böyle çürük elmalar her yerden çıkar!
-İyi de kardeşim hangisi doğru ki, hepsi yapıyor!

-Peki ne yüzle oy isteyeceksiniz seçim zamanı?

-Unuturlar o zamana!

İktidara muhalefet etmesi gereken (Yeni)Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütlerinden basına yansıdığı kadarıyla ahlaksızlık, yolsuzluklar adeta fışkırıyor.

Basına yansıdığı kadarı ile diyorum, üstü örtülen çok olay olduğu aşikar.

Bir kadın olarak nefretle kınıyorum. Ve şunu düşünüyorum:

Taciz, tecavüz, yolsuzluk, hırsızlık suçlarından birini dahi işleyen bu isimler örgüte nasıl giriyor? Veya hadi sızdı diyelim nasıl kritik mevkilere getiriliyor?
Hadi getirildi diyelim bir suç işlediği zaman neden saklanıyor? Üstü örtülmeye çalışılıyor? Basına sızmadığı sürece nasıl o parti çatısı altında tutuluyor.

Nasıl iğrenç bir zihniyetiniz var!

Son yıllarda gördüğüm kadarı ile CHP’de olanlar konusunda aklıma iki ihtimal geliyor.
İlk aklıma gelen tepeden en dibe tamamen çıkar ilişkileri ile, pazarlıklar ile hazırlanan kadrolar. Özellikle son yıllarda tanık olduğum kadarı ile CHP’ye çok emek vermiş, ilkeli, gerçekten felsefesini benimsemiş insanlar bir şekilde partiden uzaklaştırılmaya çalışılıyor ya da bir yere kadar direniyor sonunda istifa ediyor.

Halen umutla direnen çok parti emekçisi olduğunu biliyorum.
İkinci ihtimal ise yukarıda bahsettiğim olaylar CHP seçmenini yıldırmak, umutsuzluğa sürüklemek için sistematik olarak yapılıyor. Halkın, seçeneksiz olduğunu kabullenmesi isteniyor. Ve sessiz kalamayanlar yavaş yavaş partiden uzaklaştırılıyor.

Bu yazdıklarım tamamen seçmen olarak gözlemlerimdir. İlkeli ve dürüst olarak görevini yapan herkesi tenzih ediyorum. Dedim ya halen direne çok parti emekçisi var!

Maltepe’de son yaşanan iğrenç olaya tepki gösterenlere hakarete varan yorumlar yazan (üzülerek söylüyorum ki bunlar arasında kadınlarda vardı) insanlara şunu sormak istiyorum.

Henüz muhalefetteyken suça bu kadar tepkisiz kalan bir partiden iktidar olduğunda ne bekliyorsunuz?

Tepki gösterilmezse, eleştirilmezse yanlışlar nasıl düzelir?

Yıllarca canı gönülden anı gönülden oy verdiğim, ama son birkaç seçimde belki bu kez olur umuduyla üzülerek CHP’ye oy veren bir seçmenim. Ama bu zihniyete bir daha asla oy vermem. Bu iğrençliğe, suça ortak olmam.

Parti yönetiminin beceriksizliği(veya sonucun böyle olmasını gerçekten istediler) nedeni ile o gece stratejik bir hata yapıp susan Muharrem İnce’ye kazan kaldıranlar keşke yaşanan bu kadar olumsuzluğa, rezilliğe de isyan etseler.
Bu partiye en büyük zararı da kol kırılsın, yen içinde kalsın susun diyenler veriyor. Görüldüğü gibi artık mızrak çuvala sığmıyor.

Tek dileğim her ne planlanıyorsa gerçekleştirilmeden partinin yönetim kademesinin değişmesi ve CHP’nin fabrika ayarlarına geri dönmesi!
05 Aralık 2020 / Gülbin Aybar-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |