Ana Sayfa Gündem, Sağlık, Türkiye 5 Eylül 2020

MUHALEFETE MİTİNG, HALKA DÜĞÜN YASAK; AKP’YE SERBEST

An itibarı ile (05.09.2020-Cumartesi) Akp Kocaeli milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğünü.AKP Kocaeli milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan…

An itibarı ile (05.09.2020-Cumartesi) Akp Kocaeli milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğünü.
AKP Kocaeli milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hasan Hüseyin Yaman ile Rümeysa Telli’nin Osmangazi Köprüsünün Dilovası girişinde bulunan Oksijen Dinlenme Tesisleri içindeki Karayolları Dinlenme Tesisleri’nde yapılan düğün için 62 garsonun görev yaptığı aktarılıyor.

Bin 500 davetlinin iştirak ettiği düğünde Belediye personeli de kullanıldı, saatlerce süren dev organizasyonda salgın kuralları hiçe sayıldı. Saat 19.00’da başlayan düğün töreni saatlerce sürdü. Düğünde yasak olmasına rağmen yemek servisi de yapıldı. Kavurma, tavuk ve aşure servisleri yapıldı.

Garsonların ne iş yaptığı merak edilen konu; içişleri bakanlığının son yayımladığı genelgeye göre 4 Eylül’den itibaren tüm düğünlerin nikah merasimi şeklinde gerçekleştirilmesi ve kapalı su haricinde hiç bir ikramın yapılmaması gerekiyordu. SÖZDE…

SALGIN YASAKLARI HALKA VE MUHALEFETE, AKP İÇİN GEÇERLİ DEĞİL
Koronavirüs salgını Akp iktidarının göstermelik ve bana sana faklı önlemleri sayesinde Türkiye’nin tüm illerinde yayılmaya ve can almaya devam ediyor.

SALGINI SİYASİ FIRSATA VİRDİLER
Salgını adeta bir siyasi fırsata çeviren akp rejimi en küçük toplantıları bile yasaklayıp, dernek kongrelerini bile erteletirken Giresun sel felaketinden sonra bölgeye giden Akp genel başkanına miting düzenlemekte sakınca görmedi.

Keza Akp rejimi yine salgını gerekçe göstererek haklı olarak halka düğün yasakları uygularken kendi rejim milletvekillerinin muhteşem düğünlerini yapmaları karşısında ‘Halka Yasak kendilerini Serbest’ dedirten uygulamalar kendilerini imtihazlı ve ayrıcalıklı bir gurup olarak gördüklerinin adeta belgesi mahiyetinde.

15 Temmuz törenlerinde, Ayasofyanın cami açılış seranomisinde binlerce insanı bir araya toplamak virüs kardeşi yapmak SERBEST.
Ülkenin 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs ve 30 Ağustos milli ve ulusal bayramları YASAK.

Türkiye genelinde muhalefet partilerinin salon toplantıları bile problem oluşturuyor iken ve yasak koyarken kendilerinin Giresun da acılar taze iken miting düzenlemeleri…
Halka düğün yasağı koyup kendi partidaşlarının düğünlerine serbestlik tanıyor iken…
15 temmuzu, Ayasofya cami açılışında toplu cinnet SERBEST;
23 Nisan’da, 1 Mayıs’ta, 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’ta ulusal bayramlarda bir araya gelmek, kutlama yapmak, yürüyüş düzenlemek YASAK.
Akp rejiminin koronavirüsten anladığının salgını fırsata dönüştürmek olduğu anlaşılıyor.


TÜRKÇESİ;
Muhalefete miting, toplantı, protesto, Yürüyüş, ulusal bayram kutlaması YASAK..
Halka Düğün, Sünnet, Asker uğurlama, Maskesiz dolaşmak, Dernek toplantısı yapmak YASAK..
AKP REJİMİNE HER ŞEY SERBEST…
05 Eylül 2020 / Abidin SARI- ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |