Ana Sayfa Gündem, Türkiye 9 Eylül 2020

Ninenin Ağzındaki Dişleri Çaldılar

TÜRKİYE’DE BU DA OLDU!‘Ninenin Ağzındaki Dişleri Çaldılar’Bursa’da 85 yaşındaki Hatice ninenin ağzındaki altın dişleri çaldılar.BURSA’daki olay, cuma…

TÜRKİYE’DE BU DA OLDU!
‘Ninenin Ağzındaki Dişleri Çaldılar’
Bursa’da 85 yaşındaki Hatice ninenin ağzındaki altın dişleri çaldılar.
BURSA’daki olay, cuma akşamı, Yıldırım ilçesine bağlı Şible Mahallesi’nde meydana geldi. Hatice Godan’ın tek başına yaşadığı 2 odalı eve, kimliği belirsiz kişi girdi. Evde bir anda tanımadığı kişiyle göz göze gelen Godan, paniğe kapıldı. İddiaya göre, bu sırada Godan’ın ağzından 20 gram altın olan takma dişleri yere düştü.

Polis şimdi her yerde hırsızı arıyor
Hırsızlık şüphelisi ise hemen altın dişleri alıp, evden çıktı. Godan’ın yardım istediği komşularının ihbarıyla eve polis ekipleri geldi. Olay yeri incelemesi yapan ekipler, görgü tanıklarının da ifadelerine başvurarak, hırsızlık şüphelisinin yakalanması için çalışma başlattı.

“Dişlerim altındı, eşimden kaldı”
Altın dişlerinin, ölen eşinin hatırası olduğunu belirten Hatice Godan, “Dişim ağzımdan düştü. Birini alıp hemen ağzıma taktım, diğerini takamadım. Aldığı gibi cebine koydu. Kim olduğunu bilmiyorum. Eve nasıl girdiğini de anlamadım. Üst kattaki komşuma seslendim ama sesimi duyuramadım. Dişlerim altındı. Eşimden kaldı. Kim bilir kaç senelikti.

“Üzerinde beyaz giysi alnında yara vardı”
Hatice nine, “Eşim öldü. Bugün biraz yemek yemeye başladım. Yemek yerken zorlanıyorum. Gelen kişinin üzerinde beyaz giysi vardı. Alnında yara vardı. İçeri girince korktum” dedi.
Hatice nine, eşinden kalan altın dişlerinin geri gelmesi için dört gözle bekliyor. (DHA)
09 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |