Ana Sayfa Dünya, Gündem 20 Ağustos 2020

ONALTI YAŞINDAKİ KIZA 30 KİŞİ TECAVÜZ ETMİŞ

Kızın, İsrail’in en güney kısmına yaptığı yolculuk sırasında sarhoş olduğu zaman düzinelerce erkek tarafından şiddetli bir şekilde…

Kızın, İsrail’in en güney kısmına yaptığı yolculuk sırasında sarhoş olduğu zaman düzinelerce erkek tarafından şiddetli bir şekilde tecavüze uğradığı iddia edildi.

Polis Perşembe akşamı Eilat’ta 30 erkek tarafından toplu tecavüze uğrayan 16 yaşındaki kızın , kız ve arkadaşının kaldığı yerden farklı bir otelde bir kez daha cinsel saldırıya uğrama olasılığını araştırdıklarını açıkladı. Kızıldeniz Oteli’nde ve orjinal raporun bulunduğu yerde. Bu arada 20’li yaşlarındaki iki zanlının tutukluluk süresi uzatıldı.
N12’ye göre, ilk soruşturmalardan, mağdurun otelindeki toplu tecavüze ilişkin ilk rapora ek olarak başka bir yerde cinsel saldırıya uğradığı görülüyor.

Şiddet olayını ele almak için bir araya getirilen özel soruşturma ekibi, N12’ye göre, bir odada 30 kişinin kaldığına dair henüz bir gösterge olmadığını, ancak bir odada çok sayıda şüphelinin kaldığını söyledi.
Bu arada, sosyal medya profilleri internete sızdırıldı ve kurbanın ekibi, saldırganların veya ailelerinin onu tehdit etme girişiminde bulunabileceklerinden korktuğu için onu güvenli bir yere götürmesini istedi.

İsrail’deki Kadın Yürüyüşü’nü düzenleyenler, Perşembe gecesi ülke çapında düzenlenen gösterileri duyurdu. Organizatörler, “Bugün hükümete şunu söylüyoruz: Yapılacak bir şey var: Yapın” dedi.
Binlerce İsrailli acımasız suça karşı haykırmak için 30’dan fazla protesto yerine geldi, “Sana inanıyorum” ve “Yalnız değilsin” diye bağırdı.

16 yaşındaki kız, Eilat’ta kalırken bir grup erkek tarafından tecavüze uğradı. Saldırıya uğradığında tuvaleti kullanmak için sarhoş bir şekilde otel odasına geri dönüyordu. Tatilden dönüşünde kız, Aşkelon’da polise başvurdu ve olayı soruşturmacılara anlattı.

Red Sea Hotel’in yönetimi, aksini gösteren kanıtlara rağmen şiddet olayının orada olmadığını iddia etti. N12’ye göre polis, olayın Kızıldeniz Oteli’nde gerçekleştiğini şüphesiz kanıtladığını iddia etti. Bir şüpheli de bunun orada olduğunu doğruladı.

Red Sea Hotel’in sahibi Pnina Maman, N12’ye verdiği demeçte, “Bunun burada olduğuna dair hiçbir kanıt yok” dedi. “30 kişi seviyesinde bir şey olsaydı, fark ederdik ve olmasına izin vermezdik.
“Videoyu çok görmek istiyorum” diye ekledi. “30 kişi olduğunu söylediği yerde … Tüm bu utandırmayı hak etmiyoruz.”

Ynet’e göre, mağdurun suçu ihbar etmesinden kısa bir süre sonra BİR şüpheli tutuklandı ve bir diğeri – birincisinin arkadaşı – kanıtların kurbana olayın görüntülerinin olduğunu göstermesinin ardından Çarşamba gecesi tutuklandı. 27 yaşındaki şüpheli polise kısa mesajları yazmadığını ve birinin telefonunu kullandığını söyledi. Tutuklanması, diğer şüpheliyle birlikte uzatıldı.

Aşkelon Sulh Ceza Mahkemesinde, şüpheli olayın bir kısmı için orada bulunduğunu ve bir kısmı da odasında olduğunu iddia etti, ancak yaklaşık 30 kişinin çocuğa tecavüz etmesine engel olamadı.
Şüphelinin avukatı Ofra Siboni, “Onlardan korkuyordu” dedi. Avukat kurbanı suçlamaya çalışarak, “Kimse ‘yardım et’ diye bağırmadı. “Sadece birisi ona olayın görüntüleri olduğunu söylediğinde sorun oldu.”

Netanyahu: 16 yaşında 30 erkeğin tecavüz etmesi insanlığa karşı suçtur
Başbakan Benjamin Netanyahu suça tepki olarak, “Şok edici – başka bir kelime yok.” Dedi. “Sadece kıza karşı işlenen bir suç değil, tüm kınamayı hak eden insanlığa karşı işlenen bir suçtur – ve sorumlular adalet önüne çıkarılmalıdır.”
“Dünden beri anlamak istiyorum ve yapamıyorum – genç bir kızın yattığı bir odaya giderken düzinelerce erkekle kalabalık bir sıraya girdiğinde bir adam neyi kanıtlamaya çalışıyor?” Alternatif Başbakan Benny Gantz, olayın ardından tweet attı.

Mesajını tecavüz eden suçlulara yönlendirerek, “Kanıtladığınız tek şey, ulaşılabilen akıl ve ahlakın alçakgönüllülüğüdür.” “Şikayetçi için şunu söylemek benim için önemli: Kalbim seninle, sen yalnız değilsin.”

Başkan Reuven Rivlin, olaya cevaben “İsrail gençliğine açık bir mektup” yazdı. “Sınırlarımızı kaybettiğimizde ve [bunun] düşüncesi tatmin edicidir” diye yazdı. “Özgürlük bununla ilgili, yanlış bir sonuca varıyoruz. Ama güven bana, en büyük zorluklarımızdan bazıları kontrolü kaybettiğimizde ve sınırları bıraktığımızda başlıyor.”

Rivlin, “Cinsel saldırı, tecavüz ve cinsel şiddet çıkarılamayacak lekelerdir. Bunlar affedilemeyen sınırların tamamen kaybolması olaylarıdır ve toplum olarak bizi mahvederler. Bir halk olarak.” (Tobias Siegal-jpost)
21 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |