Ana Sayfa Gündem, Türkiye 3 Eylül 2020

OY NÖBETİ TUTUP YALOVA’YI CHP’YE KAZANDIRAN İLE YALOVA’YI AKP’YE VERENLER-3

OY NÖBETİ TUTUP YALOVA’YI CHP’YE KAZANDIRAN İLE YALOVA’YI AKP’YE VERENLER-3KILIÇDAROĞLU EKİBİ 2016 VE 2017’DE YALOVA YOLSUZLUKLARINI ÖRTBAS…

OY NÖBETİ TUTUP YALOVA’YI CHP’YE KAZANDIRAN İLE YALOVA’YI AKP’YE VERENLER-3
KILIÇDAROĞLU EKİBİ 2016 VE 2017’DE YALOVA YOLSUZLUKLARINI ÖRTBAS ETTİ; ÖRTTÜKLERİ YOLSUZLUK 2020’DE PATLADI VE SAYELERİNDE YALOVA BELEDİYESİ AKP’YE GEÇTİ-Üçüncü Kısım

Yalova Belediyesinde ki yolsuzluk soruşturmasında 3 Mart 2020 de beş tutuklama daha gerçekleşirken toplam tutuklu sayısı 14’e yükseldi
Yalova başsavcılığının soruşturması kapsamında, belediyeden usulsüz ödeme aldıkları belirtilen A.R.A., T.K., A.D., T.D. ve T.T., eş zamanlı operasyonla polis tarafından gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanan zanllarla birlikte Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk soruşturması kapsamında toplam tutuklu sayısı 14’e yükseldi.

2016’DAN BERİ İŞLENEN SUÇLAR ŞÖYLE
‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘zimmet’, ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamalarıyla gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin tümü tutuklandı.
Daha önce belediye başkan yardımcısı Halit Güleç, mali işler müdürü Şenay Reyhan Kaş ve muhasebe çalışanı Reşat Elgin dahil dokuz kişi tutuklanmıştı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise görevinden uzaklaştırılmıştı.

YOLSUZLUĞU 4 YIL BOYUNCA ÖRTBAS EDEN KILIÇDAROĞLU POPİLİST AÇIKLAMA
Kılıçdaroğlu’ndan Yalova Belediye Başkanı açıklaması: hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görevden alınan Yalova Belediye Başkanı hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Şubat 2020 da sosyal medya hesabından İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman hakkında konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Yalova Belediyesi’ndeki hukuksuzluğu ortaya çıkaran, işlem yapılması için savcılığa başvuran Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın görevden alınması, saray iktidarının hukuk anlayışının özetidir. Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!” dedi.
Chp tabanı ve başta da Yalova seçmeni Kılıçdaroğlu beyefendiye ”2016 DA ORTAYA ÇIKAN YOLSUZLUĞU NEDEN ÖRBAS ETTİNİZ, NEDEN ÜSTÜNE GİTMEDİNİZ; ŞİMDİ ORTAY ÇIKAN DURUMU POPİLİST SİYASETLE DEMOGOJİ ARACI YAPIP SUÇU BAŞKA YERLERE ATIYORSUNUZ…AKP Mİ SİZE KENDİ MECLİS ÜYELERİNİZİ PARTİDEN ATARAK YOLSUZLUĞU ÖRTBAS EDİN DEDİ” demedi.

SANDIKTA KAZANAMAYAN AKP’YE YOLSUZLUKLARIYLA BELEDİYEYİ AKP’YE İKRAM ETTİLER
Yalova Belediye Başkanlığına AKP’li Mustafa Tutuk seçildi
CHP’li başkan Vefa Salman’ın görevden alınmasıyla boşalan Yalova Belediye Başkanlığı koltuğuna mecliste yapılan seçimle AKP’li Mustafa Tutuk seçildi.

Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yerine Belediye Başkan Vekilliğine meclis üyesi AKP’li Mustafa Tutuk seçildi. Tutuk, üçüncü turda 17 oy alıp salt çoğunluğa ulaşarak geçici belediye başkanı oldu.

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman ve Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmıştı. Güleç daha sonra tutuklanmıştı.

31 meclis üyesinin bulunduğu Yalova Belediyesi’nde, üyelerin 15’i AKP, 2’si MHP, 14’ü ise CHP’den seçildi. Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in tutuklanması ile CHP’nin belediye meclisindeki üye sayısı 13’e düştü.

31 Mart 2019’da yapılan Yerel Seçim’de, ‘Cumhur İttifakı’ çatısı altında seçimlere katılan AKP ve MHP’nin, Yalova Belediye Meclisi’ndeki üye sayısı toplam 17 iken, CHP’nin 13 üyesi bulunuyor.

Görevden almalar sonucu Yalova Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı çoğunluğu elde ettiğinden kayyum ataması yerine seçim yöntemine gidilerek AKP’li isim seçtirilmiş oldu.

Böylece 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde başta Muharrem İnce olmak üzere günlerce sabahlara kadar oy nöbeti tutulup tekrar tekrar sayımlar sonucunda adeta AKP’nin midesinden sökülüp alınan ve CHP’ye kazandırılan Yalova belediye başkanlığı koltuğu AKP’ye geçmiş oldu.

31 Mart 2019 da 28 bin 796 kişinin verdiği oylarla kazanılan Yalova belediyesini 2016 da ortaya çıkan ve 4 yıl boyunca yolsuzlukların üstünü örten Yalova Belediye başkanı, Yalova Chp İl Başkanlığı ve Kemal Kılıçdaroğlu idaresinde ki Chp Genel merkezi ortaklığı tarafından Akp’ye kazandırıldı. Halkın iradesini ve verdiği oyları heba eden Kılıçdaroğlu ve ekibine toz kondurmayan chp seçmeni ve kadrolu delegeler genel kurulda Kılıçdaroğlu’nu tekrar genel başkanlık koltuğuna oturtarak ödüllendirdi. (SON)
04 Eylül 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Yalova Gerçeklerinin 1. ve 2. Kısmlarına Göz Atmak İster Misiniz!

http://ozgurifade.com.tr/oy-nobeti-tutup-yalovayi-chpye-kazandiran-ile-yalovayi-akpye-verenler-1/
http://ozgurifade.com.tr/oy-nobeti-tutup-yalovayi-chpye-kazandiran-ile-yalovayi-akpye-verenler-2/


Tema Tasarım |