Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 21 Ocak 2020

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (1)

BAŞLARKEN… Maltepe de 2014 de 5 yıllık bir  dönem için belediye başkanı seçilen Ali Kılıç; 2019 da…

BAŞLARKEN…

Maltepe de 2014 de 5 yıllık bir  dönem için belediye başkanı seçilen Ali Kılıç; 2019 da yenilenen yerel seçimlerde Chp Genel merkezinin Maltepe halkına dayatması neticesinde ikinci 5 yıl için tekrar belediye başkanı oldu.

Bu seçim adaylıkları sürecinde oy devşirmek için Maltepe halkına bir takım vaatlerde bulunmuştu. Bu yazı dizimizde 2014’den başlayarak Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Maltepe halkına söz verdiği fakat yapmadığı ve sözünde durmadığı vaatlerini mercek altına alacağız. Hafıza tazelemenin, hatırlamanın ve unutmamanın; Maltepe’miz, Maltepeliler ve aydınlık bir gelecek için yararlı olacağı düşüncesiyle bu yazı dizisini kamuoyuna sunuyoruz. Özgür İfade Gazetesi

‘6 Yıl Önce Maltepe’nin Spor Kulüplerine Ne Vaat Ettiniz?’

Maltepe’nin mevcut belediye başkanı sayın Ali Kılıç 2014 de başladığı Maltepe belediye başkanı adaylığında vaatleri, verdiği sözler ve mega projeleri ile Maltepe’lilerden oy topladı. Bu vaatlerinden biri de Maltepe ilçemiz de bulunan spor kulüplerine birer tane araç tahsis edeceği sözüydü.

17 SPOR KULÜBÜNE MİNÜBÜS VAAT ETTİ

03.03.2014 – tarihinde seçim çalışmaları çerçevesinde CHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç Esenkent spor kulübünü ziyaret etti ve kulübün düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldı. Esenkent Spor Kulübü Başkanı Saim Atalay, Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç’ı kulübün kapısında karşıladı, kulübün sorunları hakkında bilgi verdi.

Esenkent Spor kulübü camiası ve çevre halkın katılımı ile yapılan kahvaltıda Chp Maltepe ilçe Kadın kolları ve Chp ilçe yöneticileri de yer aldı. Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç burada yaptığı konuşmada ”Amatör spor kulüplerinin sorunlarını iyi bildiğini, seçildiğinde ilk iş olarak amatör spor kulüplerinin hepsine birer minibüs vereceğim” dedi.

Esenkent Spor kulübü camiası ve Chp’li yöneticiler tarafından alkış yağmuruna tutulan Ali Kılıç’ın bu vaadini ‘Yeni Maltepe’ Gazetesi haberleştirerek sayfalarına taşıdı; akabinde  HABERLER COM ve Gazetevatan bu vaadi kamuoyuna duyurdular.

10 GÜN SONRA EMEKLİLER DERNEĞİNDE VAADİNİ TEKRARLADI

13 Mart 2014 Türkiye Emeklileri Derneğini ziyaret eden Kılıç burada vaadini tekrarlayarak şöyle söylemişti: ”17 spor kulübüne birer spor servis aracı sözü verdim, Her 3 mahalleyi bir arada toplayan spor merkezleri açacağız”

6 YIL GEÇTİ HANGİ SPOR KULÜBÜNE BU MİNÜBÜSLERİ VERDİNİZ?

Bu gün itibarı ile 17’den çok daha fazla sayıda spor kulübüne sahip Maltepe de Belediye başkanı ola bilmek için hesapsız kitapsız uçuk vaatler ve sözlerle oy devşiren ve bu sayede belediye başkanı seçilen sayın Ali Kılıç spor kulüplerimizi ve dolayısıyla Maltepe halkını neden kandırdınız?

Nerede bu minibüsler?

SÖZLERİNİZİ TUTACAĞINIZA MACERALARA ATILDINIZ!

Bu süreçte ilçede yer alan Alevi toplumunun ibadetlerini yapıp cenazelerini kaldırdıkları ilçede ki tek cemevinin bitmiş 7 katlı binasını yıkıp yeniden yapmaya kalkışıldı.  Kimseye sorma  ve halkın fikrini alma gereği duymadan Belediye başkanı Ali Kılıç tarafından tepeden inme  ‘Cemevi Proje’ Yarışması için Maltepelilerin vergilerini sokağa savurdular.  Maltepe halkının yaklaşık 1 milyon lirası çöpe gitti. Çünkü Ali Kılıç’ın zorbalıkla yapmaya kalkıştığı Cemevini  yıkma projesini Maltepe Alevi toplumu ret etti ve kaba inşaatı duvarları örülmüş ve çatısı konmuş 7 katlı Cemevlerini yıkma girişimine engel oldular.

SEÇİMDEN ÖNCE 3 MART 2014 DE MALTEPE’NİN 17 SPOR KULÜBÜNE VAAT ETTİĞİNİZ MİNÜBÜSLER NEREDE?

-İlçede ki spor kulüplerini neden kandırdınız?

-Esenkent Spor ve Türkiye Emekliler Derneği üyelerine ve o toplantılarda bulunan halka neden yalan söylediniz?

-Vaatleriniz ve sözleriniz seçimden seçime ve seçimler bittikten sonraya kadar mı?

İLÇEDEKİ BAZI SPOR KULÜPLERİ:

1905 Maltepe Gençlik SK , Anadolu Gençlik ve SK , Başıbüyük SK , Cevizli Kültür SK , Esenkent SK , Genç Boğaziçi SK , Girne Gençlik ve SK , Gülsuyu SK , Gülensu SK , Günaçtı Bilek Güreşi SK , İdealtepe SK , Küçükyalı Yelken ve SK , Maltepe SK , Örnek SK , Süreayyapaşa SK , Şahin SK , Yalı SK , Yıldız SK

22 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |