Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 23 Ocak 2020

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (2)

‘5 Yıl Önce Güneş Enerjisi Kurduğunuz Okul nerde?’ Belediye Başkanı Ali Kılıç belediye başkanı seçilmeden önce olduğu…

‘5 Yıl Önce Güneş Enerjisi Kurduğunuz Okul nerde?’

Belediye Başkanı Ali Kılıç belediye başkanı seçilmeden önce olduğu gibi seçildikten sonrada vaatlerde bulunmaya ve halka bir takım sözler vermeye devam etti. “”Maltepe’yi çevre dostu enerjinin en iyi şekilde kullanıldığı, bir başkent haline getireceğiz” iddiasıyla 9 Temmuz 2015 de Türkan Saylan Kültür merkezi ve ilçede ki Bir İlkokula ‘Güneş Enerji  Sistemi’ kuracağız dediğini üzerinden 5 tane yıl geçti.

9 TEMMUZ 2015 DE VAAT ETDİLEN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ NE OLDU!

9 Temmuz 2015 de Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tuzla İstanbul Ticaret ve Endüstri Serbest Bölgesine ziyaret gerçekleştirdi. Burada yaptığı açıklamada ”Biz Maltepe’yi, çevre dostu enerjinin en iyi şekilde kullanıldığı bir başkent haline getireceğiz. Kurduğumuz temaslarla bunun ilk örneğini ise ilçemizde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi`n de hayata geçireceğiz. Buranın enerji ihtiyacını, tamamen güneş ile sağlayarak yapacağız. Ayrıca ilçedeki bir ilkokulun enerji ihtiyacı da, kurulacak güneş panelleri ile karşılanacak. Hayata geçirilecek olan bu projelerle Maltepeliler doğal kaynakların kullanımına teşvik edilecek”

KÜLTÜR MERKEZİ SÖZÜ BOŞ ÇIKTI, İLKOKUL SÖZÜ YALAN OLDU

Maltepe’nin en büyük kültür merkezi konumunda ki Türkan Saylan Kültür Merkezini Güneş Enerjisi kurma sözü de yine belediye başkanı Ali Kılıç’ın Maltepe halkına söz verip de yapmadığı bir çok vaadi gibi yalan çıktı. Aradan geçen 5 yıl da Kültür merkezi  var olduğu şekliyle olduğu yerde faaliyetlerine devam ederken; İlçede ki bir İlkokula güneş enerjisi kuracağım sözü de Maltepelilere söylenmiş uçuk yalanlardan öteye gitmedi.

İLÇENİN OKULLARIN DA GÜNEJ ENERJİNİ ARADIK

Maltepe de ki resmi 96 ilköğretim okulunda Belediye başkanı Ali Kılıç’ın Güneş Enerji sitemini aradık. Hiç bir izine rastlamadığımız gibi, çok daha vahimi hiç bir okul böyle bir konudan haberdar bile olmamış. Trajik komik değil mi!

Türkan Saylan Kültür Merkezine Güneş Enerji Sistemi kuracağım sözünü başka bir Ali Kılıç mı söyledi?

Sayın Ali Kılıç; Nerede bu Güneş Enerji Sistemi kurduğun okul?

Bu güneş enerji sistemi masalın da diğer vaatlerin ve halka verdiğin sözler gibi yalan mı oldu!

OKUL İÇİN HARCANACAK PARAYI BATIK ADA MASALINA HARCADILAR

Batık ada buldum diye Maltepelilerin bildiği bir kayalık için televizyon da yayın, gazetelerde manşet ve tam sayfa haber için Maltepe halkının kaç lirasını çöp yaptınız?

Bu batık ada masalına harcadığınız paralarla söz verdiğiniz güneş enerji sistemi bir okula ve Türkan Saylan Kültür Merkezine kurulur muydu?

Batık ada için Maltepe halkının kaç lirasını harcadınız?

23 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |