Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 27 Ocak 2020

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (3)

‘Mexpo İçin 6 Yıldır Televizyonlara ve Gazetelere Para Döktüler’Ali Kılıç Belediye başkan adaylığı sürecinde vaatlerinden biri olan…

‘Mexpo İçin 6 Yıldır Televizyonlara ve Gazetelere Para Döktüler’
Ali Kılıç Belediye başkan adaylığı sürecinde vaatlerinden biri olan ‘Mexpo Projesi’ ne oldu, tanıtım, reklam, kendi kendine ödül verme tertip ve organizasyonları ile Maltepe halkının kaç milyon lirasını çöp yaptı.
18.03.2014 – CHP Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, NTV canlı yayınında Seçim Aktüel programının konuğu oldu. Projelerini açıklayan Kılıç, Maltepe’yi simge kent yapacak Mega Proje müjdesi verdi.

9 Kasım 2014 M’EXPO Center Reklamları Yıllrca Devam Etti
ALİ KILIÇ; İSTANBUL’DA FUARCILIK, KONGRE ve KÜLTÜR-SANAT TURİZMİNİN YENİ ADRESİ; MALTEPE VAADİ LE ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİ
Maltepe’de işsizliği azaltıyoruz.10 bin kişilik nitelikli istihdamıyla Parlayan bir Anadolu yıldızı Maltepe; İşsizlik azalıyor, esnaf kalkınıyor ve Maltepeliler refaha kavuşuyor. Maltepe bu proje ile Avrupa Vizyonuyla Dünya Kenti oluyor.

Maltepe esnafını kalkındırıyoruz.
Bu amaçla Kültür-Sanat ve fuar alanı teleferik ile sahile Entegre hale getirilecek böylelikle trafik sorunu da çözülmüş olacak. Fuar katılımcıları ve halk kolaylıkla Maltepe esnafından alış-veriş yapabilecek. Maltepe Vizyonu olan bir Kent oluyor. Maltepe kısa sürede hak ettiği değere kavuşuyor. Kültür-sanat, ekonomi ve finas çevrelerinin göz bebeği olacak.

Avrupa standartlarında bir yaşam geliyor.
Spordan sanata, kültürden ticarete daha yaşanılır bir Maltepe gelişiyor. Tüm Maltepelilerin yaşamlarına artı değer katacak ve sosyal hayatları güzelleşecek.
Hayata geçireceğimiz bu proje ile Maltepe İstanbul’un yeni turizm merkezi olma özelliği kazanacak. Bu bölgede oluşturacağımız seyir kuleleri sayesinde, Marmara Denizi ve Adalar’ın eşsiz manzarası gözler önüne çıkacak.

20 Kasım 2014 Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Türkiye’ye yılda 5 Milyar Dolar kazanç sağlayacak M’EXPO Center’ı TGRT Haber canlı yayınında açıkladı.

13 Nisan 2015 – Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Halk TV’de Erdal İrfan’ın sunduğu Yerel Gündem programın da Maltepe’nin geleceği Mexpo projesinde anlattı.

20 Kasım 2015 – Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç de, Türkiye’ye yılda 5 Milyar Dolar kazanç sağlayacak M’EXPO Center’ı TGRT Haber canlı yayınında anlattı.

14 Mart 2016 Maltepe Belediyesi’nin 25 bin kişiye istihdam sağlayacak Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M’Expo) projesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Yerel Yönetim Ödülleri töreninde istihdam dalında ödüle layık görüldü. Ali Kılıç’a ödülü Kemal Kılıçdaroğlu övgüler dizerek verdi.

7 Nisan 2016 FOX Tv de İsmail Küçükkaya canlı yayınında Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç inşa edeceği dev fuar projesi Mexpo ile toplamda 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacak haberini video görselli şovla izleyicilere aktardı.

Aradan geçen bu 6 yılda özellikle Belediye başkanı seçildikten sonra Maltepe halkının avuç dolusu parasını onlarca televizyonda ve gazetede canlı yayın organizasyonları ve gazetelerde tam sayfa Mexpo haberleri ve röportajları için akıtıldı.

HALKIN PARASINI HARCA HALKA HESAP VERME
Bu güne kadar Mexpo’ hayali peşinde Maltepe halkının kaç milyon lirasını harcadınız’ sorularına verilen ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMİYOR”cevabı aslında sadece Maltepelilerin değil tüm Türkiye’nin ibret alması ve ders çıkartması gereken vakıadır.

ALİ KILIÇ’IN MEXPO PROJESİ KANAL İSTANBUL’DAN DAHA HAYALİ
1 milyon metre karelik alanda kurulacağını; İşsizliği bitireceğim 25 bin kişiye iş vereceğim popülizmi ile, 2015’in ilk aylarında temel atmaya başlanacağını, 2018 başında açılacağını söyleyen Ali Kılıç’ın vaat edip yapmadığı, söz verip tutmadığı projelerinden sadece bir tanesi.

Mexpo hayal oldu zaten ‘Kanal İstanbul’ kadar uçuk ve hayalperest tek kişinin dayatması, ardında rant ve çıkar peşinde koşan bir kaç yandaş haricinde kimsenin olmadığı içi boş bir vaat olarak kağıt üstünde kaldı. Bari şu teleferiği kurun da havamız olsun. Bu hayal perest projenin Ali Kılıç’ın 2 seçim kazandırmış olması Maltepe seçmeni açısından düşündürücüdür.

23 Mart 2015 Ali Kılıç Bloomberg HT yayınında ”Mexpo planladığımız gibi emin adımlarla ilerliyor”…
Hollandalı şirket var %50 ortak olmak istiyor…Sony şirketi, Almanya’nın devlet şirketi Münih Fuar ile protokol yaptık, Mexponun çizimlerini yapıyoruz, epey yol aldık… 700 metrekarelik bir golf sahası da ekledik… Bu yılın (2015) sonuna kadar planlarımızı tamamlayacağız… 2016 başında temel atmayı planlıyoruz…2017 de %25’ini tamamlayacağız…2018 başında Fuar merkezimizin kapılarını dünyaya açacağız…

MEXPO DENİLEN OY DEVŞİRME VE NABZA ŞERBET TİYATROSUNA YANDAŞ DESTEĞİ
Aslında mexpo denen uçuk projesinin bir oy devşirme ve halkı şerbetleme projesi olduğunu Ali Kılıç yandaşlığını görev addedenlerin beyanları bu hayali projenin amacını ortaya koymak için yeterli olsa gerek. Ali Kılıç Tweet’inden Tarih 9 Mayıs 2018 ” Planlanan projelerin (ör. M’EXPO) tamamlanabilmesi için @BskAliKilic ile Maltepe’de 1 döneme daha ihtiyaç var.Sonra sıra İ.B.B başkanlığında”

 • Mexpo planları bitmedi mi hala, nerede bu planların sayın Ali Kılıç?
 • 2016 da attığın temeli Maltepe halkı niye görmedi?
 • 2017 de Yüzde 25’ini bitirecektin, ne oldu?
 • 2018 de medarı iftiharın ve Maltepe halkını seçimden seçime kandırdığın Mexpo Fuarının kapılarını sadece Malteplilere değil dünyaya açacaktın, ne oldu o kapılar?
 • Bir daha ki seçimde de bu hayali Maltepe halkına satmaya devam edecek misin?
 • 6 yıldır Mexpo masalı peşinde Maltepe halkının kaç milyon lirasını çöp yaptınız?
 • Alman Federal Cumhuriyeti’nin RESMİ kültür enstitüsü Goethe-Institut deAlmanca dil kursu eğitimi ile başlayan Almanya devleti ile ilişkilerinizin Mexpo konusunda da Almanya devleti resmi kuruluşu ile ilişki halinde olmanızın anlamı nedir?
 • Mexpo projesi bir Almanya dayatması ve işin takipçisi de Maltepe Belediyesinde danışmanlık olarak görev yapan Almanya’nın eski Münih belediye başkanı ve ekibi mi?
  -Almanya eski Münih belediye başkanı Christian UDE ve ekibine bu güne kadar danışmanlık ücreti adı Maltepelilerin ne kadar parasını verdiniz?
  27 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE


Tema Tasarım |