Ana Sayfa Gündem, İstanbul 18 Temmuz 2020

PENDİK BELEDİYESİ 10 EKİPLE İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLATTI

PENDİK BELEDİYESİ 10 EKİPLE İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLATTIFen İşleri Müdürlüğünün oluşturduğu 10 ayrı ekip, Pendik’in dört bir…

PENDİK BELEDİYESİ 10 EKİPLE İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLATTI
Fen İşleri Müdürlüğünün oluşturduğu 10 ayrı ekip, Pendik’in dört bir yanında asfalt serimi ve yama çalışması gerçekleştiriyor. Asfalt robotunun da kullanıldığu çalışmaların ekim ayının sonuna kadar sürdürülmesi hedefleniyor.

Pandeminin etkisiyle ara verilen asfalt sezonu kısa bir aradan sonra yeniden başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Batı Mahallesi’nden Kurtkköy’e, Dumlupınar Mahallesi’nden Ahmet Yesevi’yekadar kentin dört bir yanında asfalt serimi gerçekleştiriyor. Çalışmaların hızlı ve daha randımanlı olması için 10 ayrı ekip çalışıyor. Tüm asfalt ve yama çalışmalarının hava şartlarına bağlı olmakla birlikte ekim ayının sonuna kadar sürmesi planlanıyor.

Tüm mahalleler tarandı, yama için asfalt robotları kullanılıyor
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt seriminin yanında bir de yama işlemi gerçekleştiriyor. Bunun için tüm mahallelerde tarama yapan belediye ekipleri bozuk olan yollara 5 asfalt robotuyla kısa sürede müdahele ediyor.

PENDİKLİLERE KAVAKPINAR SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ
Kavakpınar Spor Kompleksi gün sayıyor
Pendik Belediyesi spor komplekslerinin yapımı tek tek tamamlanıyor. Yayalar Spor Kompleksi’nin ardından Kavakpınar Spor Kompleksi de hizmete girmek için gün sayıyor. Belediye Başkanı Ahmet Cin, sporseverlere yönelik yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirtiyor.

Abdi İpekçi Caddesi ile Albayrak Caddesi kesişiminde yapılan Yayalar Spor Kompleksi, toplam 2 bin 615 metrekarelik alanda hizmet verecek. Tesiste fitness salonu, pilates salonu, minder sporları salonu ve basketbol salonu yer alacak. Kavakpınar Spor Kompleksi, Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi, Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, Yeşilbağlar Spor Kompleksi ve Dolayoba Spor Kompleksi ile henüz yeni tamamlanan Yayalar Spor Kompeksi’nin ardından Pendik Belediyesinin 6. spor kompleksi olacak.

“Şehrimizi spor tesisleriyle donatmayı sürdüreceğiz”
Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, sporun insan yaşamı için önemli bir unsur olduğunu dile getirerek spor yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. Başkan Ahmet Cin: “Yayalar Spor Kompleksinin ardından bir spor kompleksimizi daha tamamlamaya hazırlanıyoruz. Hemen arkasından Güllübağlar Spor Kompleksimizi tamamlayacağız. Kaynarca Spor Kompleksi’nin inşası hızla devam ediyor. Şehrimizi spor tesisleriyle donatmayı sürdüreceğiz.”dedi.
18 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |