Ana Sayfa Gündem, Maltepe 6 Eylül 2020

AKP BELEDİYESİ PARK YAPTI CHP BELEDİYESİ RANT

İki farklı parti tarafından yönetilen birbirine yakın iki ilçe belediyesinde ortaya çıkan farklı anlayış pes dedirtti. İstanbul…

İki farklı parti tarafından yönetilen birbirine yakın iki ilçe belediyesinde ortaya çıkan farklı anlayış pes dedirtti.


İstanbul Anadolu yakasında bulunan AKP Pendik belediyesi ilçede ki lebi derya manzaralı araziyi park yaparak halkın hizmetine sundu. (ilgili haber linki aşağıda yer almakta)…
Bu ilçeye komşu CHP Maltepe Belediyesi ise Gülensu-Zümrütevler-Başıbüyük mahalleleri arasında kalan aynı özellikte ki lebi derya manzaralı araziyi ranta açmak için mahkeme kararlarına rağmen mücadele ediyor…

İBB MAHKEME KARARINA UYDU GERİ ÇEKİLDİ KILIÇDAROĞLUNUN PRENSİ DİRETİYOR
KILIÇDAROĞLU’NUN PRENSİ ALİ KILIÇ MAHKEME KARARLARINA KARŞIN ÖZEL FİRMANIN RANT PLANLARINA TAM DESTEK VERİYOR…
EHA.Maltepe’de Gülsuyu mahallesinde özel bir şirketin talebi ile yeşil alanlarını içeren mahalle donatı alanını konut bölgesine çevirmeye çalışan dönemin AKP li İstanbul Belediye Başkanlığı ve CHP li Maltepe Belediyesince yapılan imar planı tadilatı kamu yararı içermediğinden, Belediye Meclis Üyesi Hasan Gökkaya tarafından iptal edilmesi için Mahkemeye taşınmıştı.

Maltepe’nin her anlamda hak ve hukukunu savunan sevilen isim Hasan Gökkaya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hukuk müşaviri Av Eren Sönmez’e teşekkür ediyorum dedi.

6.İdare Mahkemesi, 24.04.2019 tarihinde bölgedeki yeşil alanları ve donatı alanları azaltarak, özel şahıslara ilave olarak verilen 24.000m2 yeni konut alanları içeren plan tadilatını donatı alanlarını azaltması, yoğunluğu arttırması nedeniyle kamu yararına uygun olmadığı gerekçesi ile iptal etmişti.

Ancak bu mahkeme kararına, AKP li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve CHP li Maltepe Belediyesi ile plan tadilatını isteyen özel firmanın müdahil olarak istinaf Mahkemesine yaptığı itirazda mahkemece uygun bulunmayarak plan tadilatı yine iptal edilmişti.

İKİ MAHKEME KARARINDA DA KAMU YARARI BULUNMADIĞI GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLEN TADILAT PLANI İÇİN MALTEPE BELEDİYESİ, ÖZEL FİRMA ile BİRLİKTE DANIŞTAYA BAŞVURDU.
Danıştay’a başvuru aşamasında ilginç bir durum yaşandı. Bu aşamada CHP li Maltepe Belediyesini, AKP den CHP ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yalnız bırakıldı. İBB plan tadilatından desteğini çekti ve hukuki olarak yarar bulunmadığından Danıştay’a itiraz başvurusu yapmama kararı aldı.

1/5,000 ölçekli Plan tadilatını onaylayan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin plandan desteğini çekmesi sonrasında aslında, Maltepe Belediyesi de aynı şekilde davranması ve yeşil alanları korumaya yönelik Mahkeme kararına itiraz etmemesi beklenmekteydi. Çünkü her iki mahkeme heyeti bilirkişi raporları ile net bir şekilde plan tadilatının kişilere fazladan konut hakkı vererek bölge halkının kullanacağı donatı alanlarını azaltmakta olduğunu ortaya koymuştur.

Plan tadilatının iptali için dava açan Maltepe Belediyesi eski Meclis Üyesi Hasan Gökkaya’ya neden İstanbul Büyükşehir Belediyesinin davadan vazgeçmesine karşın Maltepe Belediyesinin ısrar etmesinin gerekçesini sorduk. Hasan Gökkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum eğer davadan vazgeçmemiş olsalardı Maltepe ilçesinin son yeşil alanını içeren bir bölgede büyük bir konut alanı oluşturmayı içeren plana destek vermiş olacaklardı. Ekrem İmamoğlu bu kararı ile bir kere daha rantın değil halkın yanında olduğunu göstermiştir.

Aynı davranışı da Maltepe Belediyesinden beklenmesine karşın, Belediye Başkanı Ali Kılıç ve ekibi özel şahıslar ile birlikte planın geçerli olması için Danıştay’a itiraz başvurusu yaptı.
Bu tavır açıkça halkın karşısında özel şahısların rant çabalarına bir destek olarak görülmektedir ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun has pernslerinden biri olan bay Ali Kılıç’ın Maltepe de halktan değil ranttan yana olduğunun adeta belgesi mahiyetinde.
07 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

PENDİK HALKI BİR PARKA DAHA KAVUŞTU

http://ozgurifade.com.tr/pendik-halki-bir-parka-daha-kavustu/

Kılıçdaroğlu Tarafından Korunup Kollanan Belediye başkanı Ali Kılıç 2014’den bu güne kadar Maltepe halkına ait 10’larca arsa, arazi ve taşınmazı sattı. AKP Satınca KÖTÜ, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si Satınca İYİ; Nasıl Bir Dünya Bu KILIÇDAROĞLU!

http://ozgurifade.com.tr/akp-satinca-kotu-kop-satinca-iyi-nasil-bir-dunya-bu-kilicdaroglu/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |