Ana Sayfa Gündem, Sağlık 13 Mart 2020

PENDİK ZABITASINDAN VİRÜS FIRSATÇILARINA DENETİM

‘Zabıtadan “Maske ve Dezenfektan” Denetimi’Zabıta ekipleri maske, dezenfektan ve kolonya satışı yapan işletmelere denetimlerini artırdı. Kent genelinde…

‘Zabıtadan “Maske ve Dezenfektan” Denetimi’
Zabıta ekipleri maske, dezenfektan ve kolonya satışı yapan işletmelere denetimlerini artırdı. Kent genelinde yapılan denetimlerde “Koronavirüs (COVİD – 19) fırsatçılığı” yapan 4 firmaya ceza kesildi.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri maske, dezenfektan ve kolonya satışı yapan yerlerdeki denetimlerini artırdı. Pendik belediyesi tarafından yapılan açıklamada: ‘Şehir genelinde yapılan denetimlerde geliş faturaları üzerinden ürünlerin uygun fiyatlarda satılıp satılmadığını kontrol edildi. Yapılan denetimlerde 4 iş yerinin Koronavirüs (COVİD – 19) fırsatçılığı yaptığı ve yüksek fiyattan maske, dezenfektan ve kolonya satışı yaptığı tespit edilerek cezai işlem uygulandı’ denildi.

Vatandaşlar haksız fiyat artışlarıyla ilgili şikayetlerini Alo175 Tüketici Danışma Hattına bildirebiliyor. Aynı zamanda Haksız Fiyat Artışı (HFA) bildirim uygulamasından da yararlanarak şikayetini anlık olarak Ticaret Bakanlığına iletebiliyor.
13 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |