Ana Sayfa Dünya, Gündem, Sağlık 15 Ağustos 2020

RUSYA KORONAVİRÜS AŞISI ÜRETİMİNE BAŞLADI

Rusya, COVID-19 aşısı üretimine başladı11 Ağustos’ta Rusya, Sputnik V adlı bir koronavirüs aşısını tescil ettiren ilk ülke…

Rusya, COVID-19 aşısı üretimine başladı
11 Ağustos’ta Rusya, Sputnik V adlı bir koronavirüs aşısını tescil ettiren ilk ülke oldu.


MOSKOVA, 15 Ağustos / TASS /. Rusya Sağlık Bakanlığı basın servisi Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, Rusya’nın NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen yeni koronavirüs aşısının üretimine başladığını söyledi.

Mesaj, “NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen yeni koronavirüs COVID-19’a karşı aşının üretimi başladı” diyor.

11 Ağustos’ta Rusya, Sputnik V adlı bir koronavirüs aşısını tescil ettiren ilk ülke oldu.Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından oluşturulan aşının etkinliğini ve güvenliğini gösterdiğini bildirdi. klinik çalışmaların sonuçları. Bir dizi başka aşının geliştirilmesi için kullanılan bir platformda oluşturuldu. Rusya Sağlık Bakanlığı’na göre, deneyimler, bu tür aşıların iki yıla kadar süren uzun vadeli bağışıklık geliştirebildiğini gösteriyor. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kirill Dmitriev, Rusya’nın 20 ülkeden 1 milyar doz aşı için başvuru aldığını belirtti. (tass)
15 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |