Ana Sayfa Gündem 30 Aralık 2020

SAHTECİLİK İSTİFASI, CHP İLÇE YÖNETİMİNE SUÇ DUYURUSU

SAHTECİLİK İSTİFASI, CHP İLÇE YÖNETİMİNE SUÇ DUYURUSU Mersin’in Erdemli ilçesinde CHP İlçe yönetiminde bir süredir yaşanan istifalar…

SAHTECİLİK İSTİFASI, CHP İLÇE YÖNETİMİNE SUÇ DUYURUSU
Mersin’in Erdemli ilçesinde CHP İlçe yönetiminde bir süredir yaşanan istifalar dikkat çekiyor. Neslihan Çelebi ve Ahmet Şimşek’in ardından Musa Başer ve Resul Şeker de 28 Aralık’ta yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Resul Şeker istifaya ilişkin yönetime “sahte evrak” suçlamasında bulunurken, Musa Başer ise Muharrem İnce’yi destekleyen paylaşımlar yaptığı için disiplin soruşturmasıyla tehdit edildiğini öne sürdü.

Mersin’in Erdemli ilçesinde CHP İlçe yönetiminde yer alan Musa Başer ve Resul Şeker görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.
Daha önce istifa eden Neslihan Çelebi, Ahmet Şimşek’in ardından iki ismin daha istifa etmesi dikkat çekti.

‘MUHARREM İNCE’Yİ BEĞENDİĞİM İÇİN…’
İstifaya ilişkin açıklama yapan Musa Başer, Twitter’da yeni parti kuracağını açıklayan Muharrem İnce’nin paylaşımlarını beğendiği, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ise eleştirdiği için ilçe yönetiminin istifa baskısına maruz kaldığını iddia etti.

İlçe yönetiminin istifa etmediği takdirde hakkında disiplin soruşturması başlatacağını ilettiğini öne süren Başer, “Güzel hayallerle seçime hazırlandık ve gece gündüz çalışarak seçimi kazanarak göreve gelmiştik. Ama zaman istediğimiz düzeyde faydalı olamayacağımızı ve elimizin güçlü olmamasından dolayı halkımıza hizmet edemeyeceğimiz düşüncesi ile bugün istifa dilekçemi vererek CHP Erdemli ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum” dedi.

‘SAHTE EVRAK’ İDDİASI
Resul Şeker de yazılı bir açıklama yaparak ilçe yönetimini sahte evrakı kullanarak ihraç etmekle suçladı ve şunları söyledi:

“Son yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Erdemli İlçe başkanlığı seçiminde İlçe Delegelerimizin teveccühüyle kazandığımız ilçe başkanlığında ilçe yöneticisi olarak seçildiğim ilk günden itibaren kendi adıma bu güne kadar Erdemli’de vatandaşın derdini dinlemek, sorunlarını çözmek için mücadele ettim. Ama maalesef işleri Erdemli’ye yapılacak hizmetlere öncülük etmek olan başta ilçe başkanı olmak üzere bazı yöneticilerin kendi kişisel problemlerini yönetimin problemiymiş gibi göstermelerine, buna bağlı olarak Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile yaşadıkları problemlerde kendilerine destek vermediğimden, nereden üretildiğini açıklayamadıkları benim adıma düzenlenen sahte bir evrakla beni ilçe yönetiminden ihraç etmeye çalışmışlar, yönetim içinde yapılan oylamada yeterli sayıya ulaşamayınca sahte bir evrakla ilçe başkanının imzasıyla beni disiplin kuruluna sevk ettirmişlerdi.

Yalnız bilmedikleri bir şey vardı. Burası Cumhuriyet Halk Partisi burada siyasi hayatınız bir insanın iki dudağı arasında değildir. Görevinizi kötüye kullanmadığınız sürece kimse sizi seçildiğiniz görevinizden alamaz, aldıramaz. Çok şükür partimizin mahkemesi olarak tabir ettiğimiz disiplin kurulunun yaptığı incelemede evrakın sahte olduğu kanaatine varılarak kurul üyelerinin tamamının oylarıyla aklandım ve benim üzerime oyun oynayanlar amaçlarına ulaşamamış oldular.

OLAY YARGIYA TAŞINDI
Bu sahte evrakla ilgili, evrakın bana karşı belge olarak kullanıldığı ilk gün hukuki başvurumu Savcılığa yapmıştım. Yapılacak araştırmanın sonucunu sabırla takip edeceğim. Sonuç olarak, daha önce bu ve buna benzer konularla istifa eden diğer arkadaşlarım gibi ben de ilçe başkanlığına yakışmayan işler yapan bir ilçe başkanı ile yola devam etmek istemediğimden Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğim saklı kalmak kaydıyla görev almaktan onur duyduğum Erdemli İlçe Başkanlığı Yönetim kurulu üyeliğimden istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşır, saygılarımı sunarım.” (Erdemli yeni haber,mersinbeyazgundem)
30 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |