Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 13 Nisan 2020

SAYIN İMAMOĞLU SÖYLERDİKLERİNİZ DOĞRU DEĞİL!

Halk Tv’de bu akşam katıldığı 20. SAAT programı canlı yayında en güvenilir ve en şeffaf kamu kurumunun…

Halk Tv’de bu akşam katıldığı 20. SAAT programı canlı yayında en güvenilir ve en şeffaf kamu kurumunun belediyeler olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir belediyesi özelinden iktidar cenahı tarafından üzerinizden yürütülen siyasi oyunlara serzenişte bulunurken başka belediyelerin sizin kadar doğru işler yaptığını sanıyor olmanız pek de doğru değil.
Türkiye de bir çok belediye ne şaffaftır, nede halka hesap verir; hasbel keder o koltuklara oturan bir çok belediye başkanı dediğim dedik çaldığım düdük derler.

NERDEN BİLİYORSUNUZ!
Dürüst ve samimi olduğunuza inanarak başka belediyelerin de sizin kadar dürüst, samimi ve şeffaf çalıştığını söylemenin çok da doğru olmadığını yakın belediyelerden bir örnekle ortaya koymak gerekirse. Size kendi partinize ait İstanbul Maltepe belediyesi örneğini rahatlıkla söyleye biliriz.

İBB tarafından ihtiyaç sahiplerine kart dağıttığınızı ve 20 bin adet olarak söylemeniz ve kamuoyunu bilgilendirmeniz takdire şayan bir davranıştır. Ancak her belediyenin göstermediğini hatta bunların içinde kendi partinizin belediyelerinin de olduğunu bilmenizde yarar var.

Maltepe chp belediyeniz 6 yıldır ilçede dağıttığınızı söylediğiniz kartları MALTEPE SINIRLARI İÇİNDE MALTEPE ESNAFINDA KULLANILMAK ÜZERE KADINLARA DAĞITTIĞINI İDDİA ETTİĞİ VE 12 Mayıs 2018 de GENEL BAŞKANINIZ KILIÇDAROĞLUNUN HUZURUNDA TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR MERKEZİNDE 3006 HAK SAHİBİNE 3006 ‘HALK kART’ DAĞITIĞINI İDDİA ETTİ.

MALTEPE BELEDİYESİNİN HALK KARTININ ADI VAR KENDİSİ YOK
Sorun şu ki Ali Kılıç’ın dağıttığını ila ettiği bu ‘Halk Kartları’ Maltepe sınırları içinde Gören YOK, Bilen YOK, KUllanan YOK, Kullandıran ilçe esnafı YOK.
ADI VAR KENDİ YOK KARTIN PEŞİNE DÜŞTÜK
2020 yılına girdiğimiz günlerde Maltepe’nin tek özgür ve bağımsız yayın yapan, Maltepenin gözü-kulağı yerel gazetesi Özgür İfade olarak Ali Kılıç tarafından 6 yıl önce Kadınlara vaat edilen bu kartın izini sürdük.

—Birinci aşamada ilk önce; Maltepe de bulunan büyük marka market zincirlerinin (Şok, Bim, Carrefour, Hakmar, Rammar, Özkuruşlar, A101, Ton, Happy Center) yetkilileri ile görüştük ve Maltepe belediyesinin ‘Halk Kartını’ sorduk.
Tüm marketlerden aldığımız ortak cevap ‘Böyle bir kart hakkında bilgimiz yok, öyle bir kartla kimseye bu güne kadar hizmet vermedik, görmedik, duymadık’

—İkinci aşamada bu kez Maltepe ilçesinde 30-40 yıllık geçmişi olan yerel marketler, mağazalar ve işletmelerde Ali Kılıç’ın ‘Halk Kartının’ izini sürdük. Yerel işletmelerde de benzer cevaplar almak açıkçası bizi hiç şaşırtmadı.

—Üçüncü aşamada ise ilçemizde ki kurululardan biri olan ‘Maltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odasına yaptığımız başvuruda aldığımız cevap ‘Oda olarak bu konu hakkında hiç bir bilgimiz olmadığı gibi, 2700’den fazla üyemiz içinde böyle bir kartla satış yapan işletmemiz yok, olsa bizim haberimiz olurdu” oldu.

Maltepe de gerek muhalefet belediye meclis üyeleri, gerek Maltepe yerel gazeteleri ve gerekse de Maltepe halkı bu belediyenize ve dolayısıyla da belediye bakanınız Ali Kılıç’a bununla ilgili bir yıldır sorduğu sarulara cevap bile alamıyorken…

Bu belediye tarafından yapılan harcamalar ilişkin bir çok resmi başvuruda bulunulmasına rağmen, Bilgi edine yasası çerçevesinde sorular yöneltilmesine rağmen hiç bir cevap alınamadığını… Hatta bu chp belediyenizin ”KAÇ ADET HALK KART DAĞITTINIZ” gibi cevabı basit soruya bile resmi başvuruya ”KAMUYOYUNU İLGİLENDİRMEDİĞİ” cevabını vermişken sizin tüm belediyelerin ŞEFFAF olduğunu iddia etmeniz pek karşılığı olmayan bir iddia konumunda.


‘HER BELEDİYE DÜRÜST DEĞİL, ŞEFFAF DEĞİL; ÖYLE OLSAYDI BİZ MALTEPE DE 6 YILDIR SORULARIMIZIN CAVABINI ALIRDIK’
Bu vesile ile bir kez daha sorularımızı yenileyelim.

Sayın Maltepe Chp Berlediye Başkan Ali Kılıç;

  • 50 küsur bin aileyi tarayıp Tespit ettiğinizi söylediğiniz 3006 ihtiyaç sahibi, mağdur aileye bu kartları verdiniz mi vermediniz mi?
  • Kaç adet halk kart dağıttınız?
  • Bu kartların Maltepe sınırları içinde kullanılacağını söyleyen sizdiniz; hangi maltepe esnafında kullanılıyor?
  • Kiminle hangi kurum, kuruluş, firma, şirket vs ile protokol yaptınız?
    Söz konusu bilgileri öncelikle vatandaş, sonrada gazeteci olarak ısrarla talep ediyoruz; Maltepe belediyesi halkın parası ile yaptığı işleri halktan gizleme çabası değerlendirmesini Maltepe halkının ve Türkiye Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
    13 Nisan 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |