Ana Sayfa Gündem, Magazin 20 Haziran 2020

SAYIN KILIÇDAROĞLU NEDİR BU 22 ADET BANKA HESABI!

‘Bu Hesaplar Neden Açıldı; Kime, Hangi Ödemeler Yapıldı?’Chp genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kefil dolduğu ve Maltepeye…

‘Bu Hesaplar Neden Açıldı; Kime, Hangi Ödemeler Yapıldı?’
Chp genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kefil dolduğu ve Maltepeye kendi iradesiyle bir çok kesimin karşı çıkmasına rağmen zorla aday yapıp belediye başkanı koltuğuna oturttuğu Ali Kılıç’ın şeffaflıktan uzak ve halka hesap verme anlayışından yoksun olması; hasbel keder oturduğu koltuğun kendisine halka tepeden bıkma kimliği kazandırdığı yaptığı kamusal iş ve işlemlere ilişkin bilgi taleplerine ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” cevapları vermesinden anlaşılıyor.

‘Maltepe Belediyesi bir bankanın tek Şubesinde tam 23 Hesabı ortaya çıktı’
Maltepe belediyesi tarafından bir banka şubesinde ihtiyaç fazlası olarak tam 23 adet hesabın olduğu Belediye Mali İşler Müdürlüğünün ilgili bankaya gönderdiği resmi yazıyla hesapların kapatılması üzerine ortaya çıktı.

NEDEN BU KADAR ÇOK HESAP AÇTINIZ, ŞİMDİ NEDEN ANİDEN KAPATIYORSUNUZ?
Kuşkusuz bir kurumun ihtiyaca istinaden birden fazla banka hesabı açma hakkı vardır. Ancak sorun şurada, bu hesaplar açılırken ne amaçla ve hangi ihtiyaca istinaden bu kadar fazla hesabın açılması ihtiyacı duyuldu. Öyle anlaşılıyor ki Maltepe Belediyesinin açmış olduğu bu kadar fazla hesabı keyfi olarak açmış olmalı ki şimdi apar topar kapatma gereğini duya biliyor. Bu hesapların apar topar kapatılmasının ‘’KAÇ ADET HALK KART DAĞITTINIZ?’’ ve ‘EVDE BERBER KUAFÖR HİZMETİNİ’ belediye meclis üyesine vererek çıkar menfaat sağladığı ortaya çıktıktan sonraya denk gelmesi manidardır.

BİLGİ EDİNME YASASINI TAKMAYAN BİR ŞEFFAF BELEDİYE!
Bu kapatılan hesaplarla ilgili olarak Özgür İfade Gazetesi olarak 19 Şubat 2020 gün ve 04 nolu resmi yazıyla banka hesaplarının içeriğini, hesapların açılış ve kapanış nedenlerini, ayrıntılı olarak sorulmuş, ancak şeffaf chp Maltepe belediyeniz TC. Devletinin ‘Bilgi Edinme Yasası’ kapsamında yaptığımız başvuruya hiç bir cevap vermeyerek ilgili yasayı tanımadığını ilan etti.

ÇOK HESAP AÇMAKTA Kİ AMAÇ DENETİM ZAAFİYETİ YARATMAK MI?
Belediyecilik anlayışının halka ve kamuoyuna hesap verebilir olduğunu ifade eden bay başkan bu güne kadar yazımıza cevap vermemesi elbette ki şaibeli olduğu kadar da düşündürücüdür. Bu kadar çok hesabın açılması akıllara harcamaları gizlemek ve denetim zafiyeti yaratma amacını getiriyor.

İşte Açılıp-kapatılan o Hesap Numaraları:
1 – 7297271228 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
2 – 7299178162 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
3 – 7299859424 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
4 – 7302604321 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
5 – 7302610329 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
6 – 7302610948 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
7 – 7302611544 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
8 – 7302613482 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
9 – 7302628231 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
10 – 7302629193 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
11 – 7302630012 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
12 – 7302633554 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
13 – 7302641404 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
14 – 7302653233 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
15 – 7302657656 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
16 – 7302705663 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
17 – 7302733080 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
18 – 7302735721 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
19 – 7302804640 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
20 – 7302841990 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
21 – 7302867893 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
22 – 7302884903 (Hangi işlemler için kullanıldığı bilinmiyor)
23 – 7295230632 (Vatandaşların vergi ve harç ödemeleri için kullanılıyor)

Elbette ki biz Maltepe halkı adına gazetecilik görevimizi objektif yerine getirirken, kamuoyu adına bu hesaplarla ilgili kuşkuların gidermek bu saatten sonra bizzat chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görev ve sorumluluğundadır. Bu nedenle tekrar sorularımızı bir kez daha yenileyerek belediye başkanı bay Ali Kılıç’ın vermediği cevapları kendisinin sorumlu olması nedeni ile gereğini yerine getirmesini bekliyoruz.

-Bu 23 hesap haricinde başka hesapların da olduğu ve hangi bankada kaç adet hesabın bulunduğu, hangi amaçlarla kullanıldığını?

– Şuana kadar tespit ede bildiğimiz sadece bir banka şubesinde açılıp kapatma talebinde bulunduğunuz 22 hesabın açılmasına neden ihtiyaç duydunuz, şimdi apar topar neden kapatıyorsunuz?

– Aynı bankanın tek şubesinde açılan bu 23 adet hesap için ‘Hesap İşletim Ücreti’ ödendi mi? Ödendiyse ilgili bankaya ne kadar hesap işletim ücreti ödenmiştir?

– Aynı bankanın tek şubesinde açılmış bu 23 adet hesap için ilgili bankadan ‘Promosyon’ alındı mı? Alındı ise ne kadar ve alınan bu promosyonun akıbeti nedir?

– 2015’den itibaren açtığınız bu 23 hesapta hangi işlemler gerçekleştirildi?

– Bu hesapların Kıbrıs, Antalya, İzmir, Balıkesir ve yurt dışında da bir kaç ülkede kullanıldığı iddiaları bulunmakta; bu hesapların çıkış işlemleri hareketlerini kamuoyu ile şeffaf belediyeciliği gereği olarak paylaşacak mısınız?

– Bu hesaplarda belediye ile dolaylı ve dolaysız iş yapan kuruluşlara, işletmelere, firmalara ve şahıslara ödeme yapıldığı iddiaları bulunmakta, bu ödemeler hangi iş ve işlem üzerinden hangi kuruluş, işletme, firma ve şahıslara yapılmıştır?

– 2014 yılında başlattığınız Yaşlı ve engellilere evde bakım adı altında berber-kuaför hizmetine karşılık her ay 150 bin lirayı hangi hesap üzerinden hangi firma ve şahıslara ödeme yaptınız?

HİZMET SÖYLEMDE DEĞİL PRATİK VE UYGULAMADADIR
Tarih: 4 KASIM 2016 Yer: İZMİR
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısının açılışında yaptığı konuşma:“Halkına hesap vermeyen bir belediye başkanı olmaz. Halkına hesap vermeyen bir politikacı da olmamalı. Siyasetin öznesi halka hesap vermek olmalıdır. Halkına hesap vermeyen, hesap vermekten kaçınan birisinin Türkiye’yi yönetme şansı sağlıklı yönetme şansı yoktur ve olamaz da.”

Tarih: 26 TEMMUZ 2019 Yer: AFYONKARAHİSAR
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerden sonra Afyon da düzenlediği ‘Belediyeler Toplantısında’ Belediye başkanlarına 7 ilke duyurmuştu, o yedi ilkeden üç tanesi şöyleydi:
– Yönettiğiniz belediyede hemşerilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız…
– Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.
– Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir…

ADI SOSYAL BELEDİYECİLİK AMA HALK SORUYOR CEVAP YOK!
Maltepe belediyesine daha önce yönelttiğimiz birçok soruya bu güne kadar cevap vermemesi sık sık dillendirdiğiniz ”ŞEFFAF BELEDİYECİLİK” gereğince olsa gerek. Olası bir iktidarınız da Türkiye’yi de böyle mi yöneteceksiniz!

Daha önce sorduğumuz soruları tekrar soruyoruz:- Maxpo hayali projesi için 2014 yılından beri Maltepe halkının kaç milyon lirasını harcadınız?

– Evde yaşlılara bakım, engellilere, berber ve kuaför hizmeti adı altında chp’li bir meclis üyesine ve bazı kişilere aylık 150 bin lira çıkar sağlandı, bu hizmeti veren kurum ve kişilere ne kadar ödeme yaptınız, bu ödemeyi hangi kanaldan gerçekleştirdiniz?

-Açtıktan yaklaşık 1.5 yıl sonra toplu açılışa dahil ederek Genel başkan Kılıçdaroğlu’na açılış şovu yaptırılan ardından da iflas edip kapattığınız Cam ve Halı atölyesi projeleri için Maltepe halkının ne kadar parasını harcadınız? Bu atölyeler kapatıldıktan sonra maaş ödemeye devam ettirdiğiniz personel var mı?

-Batık Vordonisi’yi adasını buldum gün yüzüne çıkartıyorum diyerek tüm Maltepe halkının bildiği kayalık için Maltepe halkının kaç lirasını harcadınız?

-Gezici kütüphane adı altında alınan satın alıp parkta çürümeye terk edilen 4 adet hurda otobüse kaç lira ödediniz kimden satın aldınız ? İç donanım ve otobüslerin dış giydirmeleri için Maltepe halkının kaç lirasını harcadınız?

-24 saat kreş hizmeti verecek vaadiyle yaptığınız ‘Başıbüyük Yaşam Merkezi’ kültür merkezini Ankara merkezli firmaya gizli protokolle verirken, Maltepe halkının ne kadar parasını harcadınız. Halka yararlı olan bu kompleksi neden Ankara merkezli firmaya Maltepe halkından gizli verdiniz?

-Maltepe halkının vergilerini ve merkezi bütçeden gelen ödenekleriyle başta Adalar ve Tunceli’nin 4 ilçe belediyesi olmak üzere milyonlarca liralık araç, gereç, malzeme ve arabaları yandaş belediyelere neden aktarıyorsunuz?

-Kadınlara ‘Halk Kart’ adı altında 3006 hak sahibi belirlediğinizi Türkan Saylan K.Merkezinde ifade etmiştiniz; Yaptığımız araştırmalarda bu kartların Maltepe de kullanıldığına dair bir firma, işletme, market bulamadık, Kaç adet halk kart dağıttınız ve bu halk kartlar nerelerde kullanılıyor?

Şeffaf belediye, sosyal belediye, derman belediye iddiasında olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkanı bay Ali Kılıç’ın vermediği cevapları Maltepe halkına ve kamuoyuna vermesini bekliyoruz.
20 Haziran 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Bu Hesaplarla Yakın İlişkisi Olduğunu Düşündüğümüz Haber Arşivimiz:

http://ozgurifade.com.tr/halka-hesap-verecegiz-diye-yol-cikanlar-kamuoyunu-ilgilendirmeze-bagladi/
http://ozgurifade.com.tr/maltepe-belediyesinin-engelli-ve-yaslilara-evde-kuafor-hizmetinde-saibe/
http://ozgurifade.com.tr/3006-sifre-mi-gizli-bir-mesaj-mi-siyasetten-oynan-bir-oyun-mu/
http://ozgurifade.com.tr/ilce-kazan-biz-kepce-belediyenin-halk-kartini-saha-da-ariyoruz/
http://ozgurifade.com.tr/maltepede-cin-isi/
http://ozgurifade.com.tr/maltepeliler-sokta/
Google NewsTema Tasarım |