Ana Sayfa Gündem, Magazin 21 Aralık 2020

SAYIŞTAY RAPORUNDA ‘GÖREVİNİ YAPMAYAN CHP BELEDİYESİ’ AYRINTISI

SAYIŞTAY RAPORUNDA ‘GÖREVİNİ YAPMAYAN CHP BELEDİYESİ’ AYRINTISIMaltepe’de 10 bin ruhsatsız işletme varSayıştay’ın 2019 denetim raporuna göre Maltepe…

SAYIŞTAY RAPORUNDA ‘GÖREVİNİ YAPMAYAN CHP BELEDİYESİ’ AYRINTISI
Maltepe’de 10 bin ruhsatsız işletme var
Sayıştay’ın 2019 denetim raporuna göre Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde 18.855 iş yerinden sadece 8.448 adet iş yerine açma ve çalışma ruhsatı verildiği ortaya çıktı. Belediyenin milyonlarca lira iş yeri açma izni harcı geliri kaybına uğradığı tespit edildi.

Sayıştay’ın 2019 denetim raporlarında belediyelere ilişkin yolsuzlukların yazdığı denetim raporları gündem olmaya devam ediyor. Çarpıcı tespitlerin yer aldığı raporlara göre birçok belediyede ihale süreçlerinde usulsüzlük belirlendi.

Bunlardan biri de CHP’li Ali Kılıç başkanlığındaki Maltepe Belediyesi. Raporda; Bazı işletmelerin İşyeri açma ve çalışma ruhsatı olmaksızın faaliyette bulunduğu ve buna bağlı olarak işyeri açma izni harcının tahsil edilmediği ortaya çıktı.

RUHSAT OLMADAN NEYE KARŞILIK GÖZ YUMULUYOR
Maltepe Belediyesi 2019 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporunda;
”ruhsatlı işyerleri sayısı arasında farkın oluştuğu, yönetmelik hükümlerini yerine getiremeyen işyerlerinin faaliyetten men edilmesi ilgili müdürlükten istendiği ifade edilmiştir. Kamu idaresi cevabında ise faaliyette olduğu halde işyeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlenemeyen işyerlerinin varlığı öne sürülmüş.”

MİLYONLARCA LİRA GELİR KAYBI
Raporda çarpıcı rakamlar dikkat çekiyor:
”İdarenin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden alınan verilerin incelenmesi neticesinde; Belediyenin yetki ve görev sınırları içinde 31.12.2019 tarihi itibariyle 8.448 adet işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiği ve sadece bu iş yerlerinden işyeri açma izni harcı tahsil edildiği; ancak Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde belediyeden ruhsat alma zorunluluğu bulunan faal iş yeri mükellef sayısının 18.855 olduğu dolayısıyla, toplam 10.407 adet işletmenin ruhsatsız faaliyet gösterdiğinin ortaya çıktığı; buna bağlı olarak da Belediyenin, iş yeri açma izni harcı geliri kaybına uğradığı tespit edilmiştir.” denildi. (flashaber)

MALTEPE BELEDİYESİNDE ASRIN YALANI!
Maltepeye Kılıçdaroğlu tarafından zorla belediye başkanı yapılan Ali Kılıç belediyesi Maltepe de ekonomik gücü olmayan ailelerde kadınlara ilçenin Türkan Saylan Kültür merkezinde düzenlediği ve genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle duyurduğu; her ay hesaplarına 600 lira yatırıldığını ifade ettiği 3006 halk kartın yalan olduğu Ali Kılıç Chp belediyeciliği halk kart üzerinden 5 yıldır ilçe halkını, kadınları ve Maltepe esnafını kandırdığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı.

Ali Kılıç bu kartlar için ”Kadınlar bu kartlarla sadece Maltepe esnafından alış veriş yapacaklar; Maltepenin parası Maltepede kalacak kadınlarımız da esnafımızda kazanacak” demişti.
21 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

İşte 5 Yıllık Büyük Halk Kart Yalanı Ayrıntıları:

http://ozgurifade.com.tr/boyle-yalan-gorulmedi-ahbap-cavuslardan-halka-tezgah/
http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-prensi-ali-kilicin-maltepede-asrin-yalani/
http://ozgurifade.com.tr/kilicdaroglu-ve-prensi-ali-kilicin-buyuk-yalani-ortaya-cikti/
Google NewsTema Tasarım |