Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Sağlık 7 Nisan 2020

SENİN ŞİKAYET ETMEYE HİÇ HAKKIN YOK MALTEPE BELEDİYESİ!

BİR AY ÖNCE YAZDIK ÇÖP KOVASI YOK DEDİK DİNLEMEDİNİZ, ŞİMDİ YERE KULLANILMIŞ MASKE ELDİVEN ATIYORLAR DİYE ŞİKAYET…


BİR AY ÖNCE YAZDIK ÇÖP KOVASI YOK DEDİK DİNLEMEDİNİZ, ŞİMDİ YERE KULLANILMIŞ MASKE ELDİVEN ATIYORLAR DİYE ŞİKAYET ETMEYİN
Koronavirüs salgını nedeniyle kullanılmaya başlanan maske ve eldivenlerin sokaklara rast gele atıldığı ve bunun çok büyük tehlike oluşturduğunu anlatmaya başladı bu günlerde. Özellikle belediyeleren yükselen sese elebette ki kulak vermek gerek; bu ciddi bir vaka konumunda.

Bu konuda ilgisiz alakasız ve duyarsız belediye örneği olarak kendi yerel belediyemiz olan İstanbul ilçelerinden Maltepe belediyesi ve belediye başkanı Ali Kılıç’ın bu konuda şikayet etmesi ise tam bir akıl tutulması ve komedi.

Maltepenin en işlek caddesinde vatandaşların elinde ki olası çöpü ata bilecekleri çöp kovası olmadığını 27 Şubat 2020 Tarihli Yazımızla haberletirmiş ve bunun toplum sağlığı açısından sakıncalarına dikkat çekmiştik. Ancak Maltepe belediyesi buun kendilerine getirisi olan bir şov çalışması olmayacağını düşünmü olmalı ki hiç kaalaya bile almadı. Bu gün ise gelinen noktada kaldırım kenarlarına, elektrik direk diplerine, yağmur suyu mazgallarına atılan kullanılmış maskeler ve eldivenler için serzenişte bulunuyor.

27 Şubat da; ”Her gün yüz binlerce vatandaşın sirkülasyon halinde olduğu Maltepe’nin en yoğun Bağdat caddesinde Cemalbey de Lunaparktan başlayarak Emniyet Müdürlüğüne kadar yaklaşık iki kilometrelik alanda bir tane çöp kovası yok; vatandaşlar elinde ki çöpü atacak yer bulamıyor.” diye uyardığımız Maltepe belediyesi; ne ayazık ki yine uyarılara kulak tıkayıp görmezden-duymazdan-bilmezden geldi.
http://ozgurifade.com.tr/cop-kovasini-kaldir-yere-cop-atana-351-tl-ceza-kes/

ÖLÜMLERDEN DE, ÇEVRE KİRLİĞİNİNDEN DE SİZ SORUMLUSUNUZ
Maltepe de halk sağlığını bu kadar hiçe sayan, alt yapıya ilgisiz ve duyarsız kalmanızın sonucunu bu gün Maltepeliler yaşanan salgında hayatlarıyla ödüyor. Yandaş belediyelere 5 yılda peşkeş çıktiğiniz 25 milyon civarında ki Maltepelilerin parasını o yandaşlarınıza peşkeş çekmeseydiniz bu gün tüm Maltepe halkına Dezefenktanından, eldivenine, maskesinden, el hijyen sabununa kadar hayati önemde ki malzemeler de destek olur, onların daha fazla salgında hayatlarını kaybetmelerine negel ola bilirdiniz.

ALİ KILIÇ BOŞA HARCADIĞI 25 MİLYON LİRA İLE BU GÜN SALGINDA NE YAPA BİLİRDİ!
Şayet Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç Maltepe halkının 25 milyon lirasını har vurup harman savurmasaydı, adalardan modalara yandaşlara peşkeş çekmeseydi…
– Bu 25 milyon lira ile virüs salgınıyla hayatta kalma savaşı veren Maltepeli yoksul 50 bin evin her birine 500 TL sosyal yardım yapa bilirdi.
– Bay Ali Kılıç yandaşlara peşkeş çektiği bu 25 milyon lirayla bu gün 498 bin Maltepelinin her birine 50’lik birer kutu Maske, 100’lük birer kutu hijyen eldiven dağıta bilirdi.
– Maltepe halkının vergilerini ve merkezi bütçeden gelen ödeneklerinin 25 milyon lirasını keyfi ve şovlarla harcamasaydı; 498 bin Maltepelinin her birine tanesi 25 TL’den 2 adet 2 litrelik Dezenfektan dağıta bilirdi.
– Belediye başkanı bay Kılıç; Maltepenin çöp yaptığı 25 milyon lirası ile tanesi 150 liradan 16.666 eve 5 litrelik Dezenfektan dağıtarak ilçede korona salgınından ölümleri azalta bilirdi.

Maltepe de yaşanan çevre kirliliğinden ve salgında hayatını kaybedenlerden sorumlusunuz.
07 Nisan 2020 / Abidin SARI – ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

Minibüs Sevdası

Minibüs SevdasıTema Tasarım |