Ana Sayfa Dünya, Gündem 16 Temmuz 2020

Son Dakika: ERMENİSTAN AZERİ TANKINI VURDU

Son Dakika: ERMENİSTAN AZERİ TANKINI VURDU Azerbaycan ve Ermenistan çatışmalarında gelişmeler.Ermeni kuvvetleri Tavush bölgesinde Azerbaycan tankını yok…

Son Dakika: ERMENİSTAN AZERİ TANKINI VURDU

Azerbaycan ve Ermenistan çatışmalarında gelişmeler.
Ermeni kuvvetleri Tavush bölgesinde Azerbaycan tankını yok etti ve topçu ateşi pozisyonlarını vurdu; Ermeni tarafı hiçbir kayıp bildirmedi.

Azerbaycan ordu sözcüsü Vagif Dargyakhly; canlı basın brifingi İjevan, Tavush’ta Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından başlatılan mermiler, Tovuz bölgesi Dondar Gushchu köyünde evleri ve ev arazilerini vurdu açıklaması yaptı.

Ermenistan ordu sözcüsü Shushan Stepanyan: Gece 03: 40’da Azerbaycan Ordusu’nun saldırı denemesi oldu. Azerbaycan Ordusu kayıplarla geri çekildi. Azeri birimler 05:20’de Harç ve D-30 obüslerini kullanarak Aygepar, Movses köylerini bombalamaya başladılar.

Bakü: Çevik kuvvet polisi hala parlamentoyu koruyor

ÇEVİK KUVVET PARLAMENTO BİNASINDA
Önceki gün Bakü de yapılan Ermenistan protestosunda Parlamento binasına giren protestocuların eyleminden sonra Parlamento binası önünde ki asker , polis ve çevik kuvvet koruması sürüyor.
Bakü Genel Savcı ve İçişleri Bakanlığı’nın ortak açıklamasına göre; 7 polis yaralandı, 2 servis arabası kullanılamaz hale geldi, 14 araba hasar gördü. Bir devlet görevlisine karşı kitlesel ayaklanma ve direniş ya da güç kullanımı ile ilgili soruşturma başlattı.


16 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

http://ozgurifade.com.tr/azerbaycan-ayakta-bakude-ermenistan-protestosu/
http://ozgurifade.com.tr/azerbaycan-ermenistan-sinirinda-catisma/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |