Ana Sayfa Dünya, Gündem 20 Temmuz 2020

Son Dakika…MISIR ORDUSU LİBYA’YA GİDİYOR

MISIR PARLAMENTOSU LİBYA’YA ASKERİ MÜDAHALE KARARINI ONAYLADIMısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah Al Sisi ve ABD Başkanı Donald Trump,…

MISIR PARLAMENTOSU LİBYA’YA ASKERİ MÜDAHALE KARARINI ONAYLADI
Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah Al Sisi ve ABD Başkanı Donald Trump, Libya kriziyle ilgili telefon görüşmeleri yaptılar. Al-Sisi, Libya’nın ulusal kurumlarını korumanın önemini vurguladı, bölgeyi istikrarsızlaştıran dış müdahaleleri reddetti.

Mısır Parlamentosu oyları: Temsilciler Meclisi’nin üyelerinin çoğunluğu tarafından onaylanması, Sisi’nin Sisi’nin isteği üzerine düzenlenen gizli bir oturumda Sisi’nin Libya’ya askeri müdahale etme ve ulusal güvenliği sağlama yetkisini açıkladı.

Mısır Parlamentosu bu gün (20 temmuz 2020) Türkiye saatiyle 19.00 da resmi bir açıklamada Libya topraklarında muharebe görevlerine ordu gönderme onayını açıkladı.

Mısır Parlamentosu: Silahlı kuvvetler, tehlikelere cevap verilecek zamanı ve yeri ve Mısır’ın ulusal güvenliğini neyin tehdit ettiğini belirleme konusunda anayasal lisansa sahip. Mısır Parlamentosu: Silahlı Kuvvetler silahlı suç milislerine “ve yabancı unsurlara” karşı koyacak

Önümüzdeki saatlerde Libyalı yetkililer çalışmaları koordine etmek için Mısır’ı ziyaret edecekleri duyuruldu.
20 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Geçtiğimiz Günlerde Libya Kabile şeyhlari Mısır’dan Libya’nın Korunmasını Talep Etmişti.

http://ozgurifade.com.tr/libya-kabile-seyhleri-misira-libyayi-koruma-yetkisi-verdi/
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |