Ana Sayfa Dünya, Gündem 30 Haziran 2020

Son Dakika…TAHRAN DA PATLAMA 17 KİŞİ ÖLDÜ

Tahran’daki tıp merkezinde patlamada en az 17 kişi öldüTahran Acil Durum Merkezi başkanı İran basınına verdiği demeçte…

Tahran’daki tıp merkezinde patlamada en az 17 kişi öldü
Tahran Acil Durum Merkezi başkanı İran basınına verdiği demeçte yangında üç kişinin yaralandığını söyledi. Bununla birlikte, sosyal medyadaki raporlar zaten en az 17 kişinin öldüğünü bildirdi.

İran Haber Ajansı ISNA Salı günü bildirdiğine göre, Salı akşamı Tahran’ın kuzeyinde yüksek bir patlama meydana geldi .
Devlet medyasına göre, söz konusu patlama Tahran’daki Sina Athar tıp kliniğinin yeraltı seviyelerinde gerçekleşti ve hastalar şu anda binanın içinde.

Tahran Acil Durum Merkezi başkanı Peyman Saberian, Fars haber ajansına yangında üç kişinin yaralandığını söyledi.
Bununla birlikte, sosyal medyaya ilişkin birçok rapor, saldırılardan en az 17 kişinin öldüğünü ve düzinelerce kişinin daha yaralandığını bildirdi.

Tehlikeye Vali Yardımcısı Hamid Reza Goudarzi devlet televizyonuna verdiği demeçte, patlamanın bir gaz sızıntısından kaynaklandığını söyledi.
Tahran İtfaiye sözcüsü Celal Maleki , Taşnim haber ajansına Tahran’ın kuzeyindeki bir tıp kliniğinde yangın çıktığını ve itfaiyecilerin olay yerine gönderildiğini söyledi.


Geçen hafta, Tahran yakınlarındaki hassas bir askeri bölgeye yakın bir savunma bakanlığı sözcüsünün devlet televizyonunun bir gaz depolama tesisinde bir tank sızıntısından kaynaklandığını söylediği bir patlama meydana geldi. (İran Haber Ajansı ISNA, jpost.com)
30 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |