Ana Sayfa Gündem, Yazarlar 2 Temmuz 2020

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ!

Sözün bittiği yerdeyiz;Öyle bir gündeyiz ki önüne gelen kendi hükmünü sürdürüyor,kendi bildiklerini anlatıyor. Başkalarının düşüncesine itibar etmeyip…

Sözün bittiği yerdeyiz;
Öyle bir gündeyiz ki önüne gelen kendi hükmünü sürdürüyor,kendi bildiklerini anlatıyor. Başkalarının düşüncesine itibar etmeyip ;karşısındakini yok sayarak adalete hukuka emeğe saygıyı bitirmiş, insani ilişkileri dahi askıya alarak gün emek çalmak , hak yemek akımına kapılarak dünyanın hep böyle kalacağını görmektedirler.

Oysaki diyalektiğe ters gelen her şeyin değişken ve hareket halinde olduğunu anlamayıp bilimden uzak davranışlarını sürdürmesi yarının getirilerini görememektedir. Yılarca emek etmiş çalışmış her türlü fedakarlıkla katkı sunmuş emekçi işçilerin kıdem , ihbar , senelik izin hakkı ve sosyal haklarını vermemekte direnip ,kendi kendine ihanet eden kesimler; Bir gün bu hakkın kendileri içinde isteneceğini göremeyip insani ruhuna ihanet ettiklerini gördüklerinde sanırım zaman aşımına uğrayacaklarını düşünemeyen zavallılar olacaklardır.

Aylardır ücretsiz izne zorlanmış hiçbir maddi destek alamamış mağdur edilmiş bu emekçi kesimin bir ferdi olarak; bugün işverenim sıfatıyla karşıma çıkarak istemiş olduğum haklarımı vermeyeceğini savunan ,aynı zamanda bir kamu görevi yapan şahıs yaşadığı ülkenin haklarına yasasına hukukuna ihanet etmekten başka ne yapabilmiştir.

İşte şimdi hep birlikte 82 milyon Türkiye Cumhuriyetin bir ferdi olarak ,tüm kamuoyuna haykırarak açıklamak istiyorum .

Bu kendi kişiselliğiyle Türkiye Cumhuriyetinin hukukunu ve adaletini tanımamazlıktan başka ne yapabilmiştir.

insanlık onurunu ayaklar altına alan bu tutum ve davranışının mutlaka bir bedeli olacak ve hukukun önünde hesap verecektir.
Şahsım ve bir birey olarak bu yaşanmışlıkları dile getirirken aynı şeylere maruz kalmış sesini duyuramayan belkide binlerce insanımız vardır .

Bu örnekle kamunun duyarlı olacağından ve çözümlerin üretilmesi gerektiğini ilgili mercilere taşıyacağından şüphem yoktur.
Saygılarımla…
Bulut YAĞMUR
03 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Yazarın Diğer Makalelerine de Göz Atmak İster Misiniz!

http://ozgurifade.com.tr/bu-ne-celiski/
http://ozgurifade.com.tr/iki-yuzlu-korona-ve-adalet/
http://ozgurifade.com.tr/turkiyede-hukuki-ve-insani-degerler/
Google News
Etiketler:Tema Tasarım |