Ana Sayfa Gündem 10 Aralık 2020

SURİYE’DE BOMBALI SALDIRI 3 TÜRK ASKERİ ŞEHİT OLDU

Saldırıda 13 de Sivil Öldü 12 Yaralı VarResulayn’da saldırı: Üçü Türk askeri 16 ölüTürkiye-Suriye sınırına yakın olan…

Saldırıda 13 de Sivil Öldü 12 Yaralı Var
Resulayn’da saldırı: Üçü Türk askeri 16 ölü
Türkiye-Suriye sınırına yakın olan Resulayn’da bir kontrol noktasına bombalı saldırı düzenlendi. Üçü Türk askeri olmak üzere 16 kişinin öldüğü bildiriliyor.

Suriye’nin Türkiye sınırında bulunan Resulayn kasabasındaki bir kontrol noktasına patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendi. AFP haber ajansının, merkezi İngiltere’de olan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne dayandırdığı habere göre, saldırıda, üçü Türk askeri olmak üzere 16 kişinin öldüğü 12 kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Reuters haber ajansı ise, Şanlıurfa Valiliği’ne dayandırdığı haberinde, saldırıda ikisi Türk askeri olmak üzere en az dört güvenlik görevlisinin öldüğünü bildiriyor. Haberde, saldırıdan YPG sorumlu tutuluyor. Anadolu Ajansı da Suriye’nin kuzeyinde meydana gelen söz konusu saldırıda 2 askerin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de yaralandığını kaydediyor.

Suriye’nin kuzeyindeki Rasulayn ilçe merkezi, Türkiye’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekatı kapsamında geçen sene Ankara’nın desteklediği muhalif güçlerin kontrolüne geçmişti.

Şanlıurfa’da da saldırı engellendi
Öte yandan Türkiye İçişleri Bakanlığı, Şanlıurfa’da saldırı hazırlığında olan bir kişinin, üzerindeki bombayı patlatmaya çalışırken polis ekiplerince etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık, Suriye uyruklu şahsın üzerine sarılı korse içerisinde ele geçirilen yaklaşık 1,5 kilogram parça tesirli patlayıcının da imha edildiğini açıkladı. (Reuters,AFP / ETO,ET, DW)
10 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News
Etiketler:Tema Tasarım |