Ana Sayfa Dünya, Gündem 14 Temmuz 2020

SURİYE’DE RUS TÜRK DEVRİYESİNE SALDIRI

SURİYE’DE RUS TÜRK DEVRİYESİNE SALDIRIM4 yolunda Türk-Rus askeri araçlarının geçişi sırasında patlamanın meydana geldiği yerin koordinatları. Bu…

SURİYE’DE RUS TÜRK DEVRİYESİNE SALDIRI
M4 yolunda Türk-Rus askeri araçlarının geçişi sırasında patlamanın meydana geldiği yerin koordinatları.


Bu gün (14 Temmuz) Türkiye saatiyle 11.00 sıralarında M4 yolunda Türk-Rus askeri araçlarının geçişi sırasında şiddetli patlama oldu. Saldırının ilk yüksek çözünürlüklü görüntüsü anı yakaladı, bir Rus ordusu aracı patlamanın gücü ile sokağın ortasına havaya uçtu ve yanmaya başladı.

Rusya Savunma Bakanlığı İdlib’de patlamada yaralanan 3 Rus askerini doğruladı. Suriye ile bombalı saldırı sonucu Türkiye ile ortak devriye gezildi, her iki ordudan da birkaç asker yaralandı

Lazkiye kırsalındaki Kabine tepelerinin eksenindeki topçu bombardımanına denk gelen Idlib’in güneyinde Ariha atmosferinde Rus keşif ve savaş uçaklarının yoğun bir uçuşu göründü. Kısa bir süre sonra uçaklar Lazkiye’nin kuzey kırsalındaki Kabina tepelerinde 4 hava saldırısı gerçekleştirdi.


Suriye Devleti ordusu İdlib’in güney kırsalındaki teröristlerin gizlendiği Kansafra kasabasını ve Al-Fateera köyünü top atışlarıyla hedefliyor.
14 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |