Ana Sayfa Gündem, Türkiye 26 Temmuz 2020

TBB’DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA İSTİFA ÇAĞRISI

TBB’DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA İSTİFA ÇAĞRISI Türkiye Barolar Birliği Ayasofya’nın cami yapılmasından sonra yapılan ilk cuma namazı…

TBB’DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA İSTİFA ÇAĞRISI


Türkiye Barolar Birliği Ayasofya’nın cami yapılmasından sonra yapılan ilk cuma namazı şovunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e isim vermeden hakaret Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş’a yayınladığı mesajla tepki gösterip istifaya davet etti.

TBB Yaptığı Açıklama da Şöyle Dedi:
”Mustafa Kemal Atatürk, Padişahın mülkü sayılan ülkede, O’nun kulu olarak yaşayan insanlarımızı yaptığı devrimlerle özgür yurttaşlar haline getiren kurucu liderdir.

Diyanet İşleri Başkanının, oturduğu makamı borçlu olduğu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı, gizli ajandasına dayalı sözler sarf etmesi asla kabul edilemez.

Layık olmadıkları halde bu tür makamları işgal edenlerin kutsal din duygularını gizli ajandaları doğrultusun da kullanmalarının hiç kuşkusuz başka örnekleri de olmuştur.

Cumhuriyet sayesinde oturdukları koltuklardan Atatürk’e ve Cumhuriyet’e saldırılar yapanları tarih affetmeyecektir.

TBB yönetimi olarak Diyanet İşleri Başkanını, Atatürk’ü kastederek söylediği kabul edilemez sözleri sebebiyle kınıyor, Türk Milletinden acilen özür dilemesini ve istifa etmesini bekliyoruz.
Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu”

#alierbaşistifa , #diyanetişleribaşkanıistifa
26 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |