Ana Sayfa Gündem, Politika, Sağlık 7 Nisan 2020

TBMM’de ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’ AKP ve MHP Oylarıyla RET Edildi

TBMM Genel Kurul oturumu saat 15:00’da başladı. CHP’nin sağlıkta şiddet yasası Meclis gündemine alınsın önerisi, AKP-MHP oylarıyla…


TBMM Genel Kurul oturumu saat 15:00’da başladı. CHP’nin sağlıkta şiddet yasası Meclis gündemine alınsın önerisi, AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük mücadele veren sağlık emekçileri için CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, sağlıkta şiddet yasasının doğrudan Genel Kurul gündemine alınması için öneride bulundu.

Öneri; AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

‘Sağlıkta şiddete karşı azami önlemler alınmalı’
Geçtiğimiz cuma günü bir açıklama yayımlayan İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir ise corona virüsü ile mücadele edilen şu dönemde sağlık çalışanlarını koruyan bir yasa çıkarmanın tam zamanı olduğunu belirtmişti.

Dr. Demir şunları söylemişti: “Böyle bir dönemde yorgunluğu ve aldığı risklere rağmen canla başla çalışmaktan imtina etmeyen sağlık çalışanlarının bu şevkinin ve mücadele azminin kırılmaması için sağlıkta şiddetin her türlüsüne karşı azami önlemler alınmalı, hızla derhal gerekli kanuni düzenlemeler yapılmalıdır.”

07 NİSAN 2020 TBMM GÜNDEMİ

07/04/2020-saat 17:50) TBMM’de CHP’nin “Sağlık çalışanlarının Covit görevinden dolayı vefatı halinde Şehit olarak kabul edilmesine” dair kanun teklifi, AKP ve MHP gurubunun oyları İle red edildi.


07/04/2020-saat 18:25) TBMM’de CHP’nin “Sağlık çalışanlarına karşı Şiddetin Cezalandırılması”’na dair kanun teklifinin gündeme alınması teklifi, AKP ve MHP gurubunun oyları İle red edilerek gündeme Meclis gündemine alınmadı.

07 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |