Ana Sayfa Gündem 5 Ağustos 2020

TOKER: ”CHP SOLUNUM CİHAZIYLA %25’LERE ERİŞMİŞ BİR PARTİ”

TOKER: ”CHP SOLUNUM CİHAZIYLA %25’LERE ERİŞMİŞ BİR PARTİ”Cem Toker Muharrem İnce’yi neden desteklediğini böyle açıkladı! Liberal Demokrat…

TOKER: ”CHP SOLUNUM CİHAZIYLA %25’LERE ERİŞMİŞ BİR PARTİ”
Cem Toker Muharrem İnce’yi neden desteklediğini böyle açıkladı!


Liberal Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Cem Toker, gazeteci Çağlar Cilara’nın Youtube yayınına katılarak, Muharrem İnce’nin ve yeni parti kuracağı iddiaları hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Toker, Cilara’nın yayınında şunları kaydetti:
“18 senedir CHP’den aynı teraneleri dinliyorum. Oylar bölünmesin diye diye bu günlere geldik. Muharrem İnce idolojik görüşünü paylaştığım birisi değil ama Erdoğan’la meydanlarda dişe diş, başa baş sağlam bir performansla mücadele verdi.

CHP, muhafazakar sağa taviz verdiği sürece Türkiye’nin AKP sorunundan ve zihniyetinden kurtulamayacağına inanıyorum.

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılıp yeni parti kurması, AKP’nin ekmeğine yağ sürüyor gibi görünebilir. Ama orta ve uzun vadede belki CHP kendine çeki düzen verebilir. 18 yıldır uyguladığı siyaseti gözden geçirmeyi düşünebilir.

Muharrem İnce, CHP’yi silkeleyecek bir girişimde bulunursa orta vadede AKP zihniyetinin aleyhine bir oluşum olur. Kurulan yeni partilerin hepsi muhafazakar sağdan oy tırtıklama peşinde.

Türkiye’nin yönetimini teslim ederim dediğin adamı Yalova delegesi diye en arkalarda oturttun.Daha iki sene önce Cumhurbaşkanı adayındı. Bu hatalara düşen CHP yönetimi bir yerlerden silkelenmeli.
CHP solunum cihazıyla %25’lere erişmiş bir parti.”
05 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |