Ana Sayfa Dünya, Gündem 31 Mayıs 2020

TRUMP REJİMİ FLOYD PROTESTOLARINDA BASINI HEDEF ALDI

TRUMP REJİMİ FLOYD PROTESTOLARINDA BASINI HEDEF ALDI Minneapolis Polisi, CBS News ekibine kauçuk mermileriyle ateş etti. Saldırının…

TRUMP REJİMİ FLOYD PROTESTOLARINDA BASINI HEDEF ALDI


Minneapolis Polisi, CBS News ekibine kauçuk mermileriyle ateş etti. Saldırının yapıldığı anlarda hiçbir yerde protestocunun olmaması faşist yönetimin yaşananları dünya kamuoyuna ktaran basın emekçilerini direk hedef aldığını gösteriyor. CBS ekibi hepsi kimlik bilgileri taşıyordu ve kameraları ile çekim gerçekleştiriyordu. Ses mühendisi kolundan vuruldu.
Tim Arvier: ”Minneapolis Polisi tarafından gözaltına alındık, Kameramanımı ve güvenliğimizi kelepçelediler”

Faircloth Lake ve Chicago’da polis gaz fişekleri ve plastik mermilerle saldırdı, onlarca kişi yaralandı. Polis pencere ve balkonlarında ki vatandaşlara da plastik mermi sıkıyor.

Hiawatha ve Göl’de büyük bir protestocu gurup polisle çatıştı, polis bölgeden kaçmarak uzaklaştı, polis telsizlerinden destek kuvvet istendiği duyuldu.

Sokağa çıkma yasağına rağmen, 38. ve Chicago’da hiçbir uygulama yok gibi görünüyor. George Floyd’un ölümcül tutuklanmasının yaşandığı alan çiçeklerle donatılmaya deva ediyor, Ona ait anıt olarak korunuyor.


30 Mayıs gündüz zamanında Amerika’nın 40 bölgesinde protesto yürüyüşleri geçekleşti. #GeorgeFloyd


31 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |