Ana Sayfa Dünya, Gündem 16 Ağustos 2020

TRUMP’IN ACI GÜNÜ

Robert Trump: Başkanın küçük erkek kardeşi hastanede öldü.Başkan Donald Trump, 71 yaşında ölümünün ardından “en iyi arkadaşı”…

Robert Trump: Başkanın küçük erkek kardeşi hastanede öldü.
Başkan Donald Trump, 71 yaşında ölümünün ardından “en iyi arkadaşı” ve en küçük erkek kardeşine saygılarını sundu.

Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Harika kardeşim Robert’ın bu gece huzur içinde vefat ettiğini yürekten paylaşıyorum.” Dedi. Başkan, ölümünden bir gün önce kardeşini New York’taki hastanede ziyaret etmiş ve gazetecilere “Zor zamanlar geçiriyor” demişti. Robert Trump’ın ölümüne neyin sebep olduğu belirsizdir.

Bir dizi ABD medyası, onun ciddi şekilde hasta olduğunu ileri sürdü.
Donald Trump Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “O sadece kardeşim değildi, en iyi arkadaşımdı” dedi. “Onun anısı kalbimde sonsuza kadar yaşayacak.” Başkan Trump’ın oğlu Eric, amcasını “inanılmaz bir adam – güçlü, kibar ve özüne sadık” olarak nitelendirdi.
Twitter’da “Tüm ailemiz onu derinden özleyecek” diye yazdı.

Robert, Fred ve Mary Anne Trump’ın beş çocuğunun en küçüğüydü ve kardeşi Donald’dan iki yıl sonra doğdu. Çocukların en büyüğü Fred Jr 1981’de öldü.
Robert Trump, kariyerinin çoğunu aile emlak şirketinde geçirdi ve üst düzey bir yönetici oldu. Ancak erkek kardeşinin aksine, reklamı yapmaması söylendi ve New York eyaletinde yarı emekli olarak yaşadı.

Donald Trump, 1987 tarihli The Art of the Deal adlı kitabında “Robert hemen hemen herkesle iyi geçiniyor, bu benim için harika, çünkü bazen kötü adam olmam gerekiyor” diye yazmıştı. Başkanlık seçimleri öncesinde New York Post ile 2016 yılında yaptığı bir röportajda, küçük erkek kardeş “Donald’ı yüzde bin destekliyorum” dedi.

Geçenlerde, yeğeni Mary Trump’ın başkan hakkındaki her şeyi anlatan kitabının yayınlanmasını durdurmak için mahkemeye gitti. İlk karısı Blaine’den on yıldan uzun bir süre önce boşandı ve bu yılın Mart ayında Ann Marie Pallan ile evlendi.

Post’a göre Robert, Haziran ayında Manhattan’daki Mount Sinai Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde bir haftadan fazla kaldı. Bir aile arkadaşından alıntı yapan New York Times, son düşüşten sonra başlayan beyin kanamaları yaşadığını söyledi. (BBC)
16 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |