Ana Sayfa Gündem 1 Eylül 2020

TÜM MÜZİSYEN VE SES SANATÇILARINA SERTİFİKA UYARISI!

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Bursa İl Başkanı Kenan Gandar’dan Uyarı!Türkiye MÜZSAN Bursa İl Başkanı Kenan Gandar,…

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Bursa İl Başkanı Kenan Gandar’dan Uyarı!
Türkiye MÜZSAN Bursa İl Başkanı Kenan Gandar, Türkiye 200 bin ses sanatçısı olduğunu ifade ederek, “Koronavirüs salgını nedeniyle müzisyenler çok zor günler geçiriyor. Birçok arkadaşımız mesleği bırakmak zorunda kaldı. Yardıma muhtaç duruma geldik. Ayrıca yeni düzenleme ile ‘Covit-19 Pandemi Sürecinde Müzisyen Sanatçı Çalışma Sertifikası’ olmayan müzisyenler etkinliklerde görev yapamayacak.” ifadelerini kullandı.

SERTİFİKASIZ MESLEKTAŞLARIMIZ SAHNE ALAMAYACAK
Gandar koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçtiklerinin altını çizdiği açıklamasında, müzisyenlere hijyen eğitimi verildiğini ‘Covit-19 Pandemi Sürecinde Müzisyen Sanatçı Çalışma Sertifikası’ olmayan müzisyenlerin etkinlik ve organizasyonlarda görev yapamayacağını ifade ederek; sanatçı ve müzisyen meslektaşların mutlaka sertifika edinmeleri uyarısında bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle zorlu bir süreç yaşayan müzisyenler Bursa’da bir araya geldi. Türkiye MÜZSAN Sanatçılar Federasyonu Bursa İl Başkanı Kenan Gandar çağrısı üzerine toplanan 200’ü aşkın üye sorunlarını dile getirdi.

Başkan Gandar yaptığı açıklamada, “Eğlence mekanları aylarca kapalı kaldı. Bu süreçte bazı arkadaşlarımız mesleği bırakıp başka işlere yöneldi. Dernek olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye genelinde 200 bin civarında müzisyen ve ses sanatçısı var. 200 bin müzisyenden sadece 5 bini emeğinin karşılığını alabiliyor.”

”Amacımız bu sektörde hizmet veren tüm arkadaşlarımızı tek çatı altında toplayarak daha güçlü bir duruma gelmek. MÜZSAN üyelerinin işyeri ve çalışma şartları daha kurumsal oluyor. MÜZSAN kimliği birçok mekanda ayrıcalıklı oluyor. Üyelerimizin yasal haklarını koruyoruz. Danışmanlık hizmeti veriyoruz. Üyelerimizin özlük haklarını korurken işyeri sahiplerinin de karşılaştığı sorunlara kayıtsız kalamayız. Biz onların sesi ve vicdanıyız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Gandar müzisyen ve ses sanatçısı meslektaşlarına ”üyelik başvurularınızı yapıp sertifikanızı alın” çağrısında bulundu.
02 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |