Ana Sayfa Gündem, Türkiye 11 Ağustos 2020

TÜRKİYE’DE ÜÇ İLDE ÜÇ İŞLETMEDEN ÇOK GÜZEL HAREKETLER

Restoran, Çay Bahçesi ve Cafe Çalışanlarından ‘Kadına Şiddete Hayır’ Tişörtlü Tepki AMASYA TAŞOVA’DA RESTORANT ÇALIŞANLARI:Amasya’nın Taşova ilçesinde…

Restoran, Çay Bahçesi ve Cafe Çalışanlarından ‘Kadına Şiddete Hayır’ Tişörtlü Tepki

AMASYA TAŞOVA’DA RESTORANT ÇALIŞANLARI:
Amasya’nın Taşova ilçesinde bir restoranın erkek çalışanları, kadınlara yönelik şiddete tepki göstermek amacıyla, üzerinde “Kadına Şiddete Hayır” yazılı tişörtler giyerek çalışıyor.
Amasya’nın Taşova ilçesinde bir restoranın erkek çalışanları, kadınlara yönelik şiddete tepki göstermek amacıyla, üzerinde “Kadına Şiddete Hayır” yazılı tişörtler giyerek çalışıyor.Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda bulunan restoranda çalışan ve üzerinde “Kadına Şiddete Hayır” yazılı tişörtler giyen erkek personelin hedefi ise şiddete karşı farkındalık oluşturmak.Boraboy Gölü Tabiat Parkı İşletme Müdürü Mustafa Karagöz, kadınlara yapılan her türlü şiddetin karşısında olduklarını söyledi.

Son zamanlarda kadınlara gösterilen şiddet olaylarından etkilendiklerini dile getiren Karagöz,”Her türlü şiddetin karşısındayız. Bu amaçla başka bir farkındalık oluşturmak için bu yıl tesisimizde çalışanlarımızın çoğunluğunu bayanlardan oluşturduk. Kadın ve erkek arasında önce eşitlik,saygı, sevgi ve hoşgörüyü yakalamadıktan sonra çevremizde değişim ve gelişimi sağlayamayız. Gelişim, değişim ve yenilik olacaksa içinde mutlaka kadınlarımız, kızlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız olmalıdır.” dedi.

TOKAT’DA ÇAY BAHÇESİ ÇALIŞANLARI:
TOKAT’ta çay bahçesi işletmecisi Serdar Aybek (34) kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak için tüm erkek garsonlarına “Kadına karşı şiddete hayır” yazılı tişört giydirdi.
Kent merkezinden geçen Yeşilırmak kenarındaki Şehitler Parkı içinde çay bahçesi işleten Serdar Aybek, son günlerde artan kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için bir çalışma yapmaya karar verdi. Aybek, garsonlarına arkalarında “Kadına karşı şiddete hayır” yazılı tişörtler hazırlattı. Kadına yönelik yapılan şiddeti herkesin fark etmesi için böyle bir şey yaptıklarını ifade eden işletme sahibi Serdar Aybek, şunları söyledi:

“Son zamanlarda artan kadına yönelik şiddeti herkesin fark etmesi lazım. Biz de sosyal sorumluluk projesi altında, farkındalık yaratalım dedik. Bilinçlendirelim istedik. Personellerimiz zaten tişört giyiyorlar. Bu tişörtlerin arkasına “kadına karşı şiddete hayır’, “hayvana şiddete hayır” yazıları yazdık. Yani sadece biz bilmeyelim bunu gelen müşterilerimiz de görsün, yoldan geçen vatandaş da görsün, herkesi bilinçlendirmeye yönelik bir harekette bulunalım istedik. Müşterilerimizden olumlu tepkiler alıyoruz. Teşekkür edenler, gayet güzel bir proje olmuş diyenler oluyor. Zaten herkesin sevmediği bir şey aslında. Kimse şiddet taraftarı değil. Ama bunu da herkesin gözüne sokmak istedik. Zaten normalde kendi logomuzun olduğu tişörtlerimiz var. Garson arkadaşlara da bu projemizi söylediğimde olumlu bir dönüş oldu. Çok iyi olduğunu söylediler. Onlar da sevindi. “Güzel bir proje, zevkle giyeriz” dediler. Kadına şiddete hayır diyoruz.”

ADANA SEYHAN’DA CAFE ÇALIŞANLARI:
Adana Seyhan’da bir Cafe işletmesinde benzer bir uygulamaya tanıklık eden Hikmet Karakuş çektiği fotoğrafları sosyal medya da paylaşarak şöyle dedi:


”Adana Seyhan da çay içmek için uğradığım Cafede İşletme sahibi, tüm çalışanlarına ‘Kadına Şiddete Hayır’ iş tişörtlerini sezon boyunca giydirmeye devam etmiş. Kendisini bu duyarlı davranışı nedeniyle tebrik ettim. İzin alarak resimlerini çektim.”
ÖZGÜR İFADE GAZETESİ OLARAK; KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKEN SOSYAL FARKINDALIK PROJELERİ İÇİN DUYARLI İŞLEMELERİ KUTLUYOR VE TÜM KADINLAR ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
12 Ağustos 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADETema Tasarım |