Ana Sayfa Gündem, Sağlık 4 Nisan 2020

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ VİRÜS KURBANI BEBEK TOPRAĞA VERİLDİ

Baba Recep Aydın “Yaşadıklarım 40 Yılıma Bedel” Coronadan ölen annenin karnından alınan 8 aylık bebek kurtarılamadı! Kocaeli’de…

Baba Recep Aydın “Yaşadıklarım 40 Yılıma Bedel”

Coronadan ölen annenin karnından alınan 8 aylık bebek kurtarılamadı!

Kocaeli’de corona virüsü nedeniyle 8 aylık hamile olduğu sırada hayatını kaybeden annenin karnından alınan bebek de tedavi gördüğü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 8 aylık hamile eşini ve bebeğini kaybeden ve kendisi de hastalık sonrası tedavisini evinde sürdüren acılı baba, “Yaşadıklarım 40 yılıma bedel. Eşim ve bebeğim vefat etti ve soğuk yüzünü göremedim” dedi.

Kocaeli’de Corona Virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Betül Aydın’ın (39) tedavisi sırasında erken doğumla dünyaya gelen bebeği de yaşam mücadelesini kaybetti. Eşini ve bebeğini kaybeden ve kendisi de hastalık sonrası tedavisini evinde sürdüren acılı baba Recep Aydın, “Eşim için cenaze namazı olmadı. Helallik alınmadı. Hakkınızı helal edin” dedi.

KÜÇÜK BEBEK ANNESİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Betül Aydın, pazartesi günü doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamıştı. Aydın, Kartepe Nusretiye Mezarlığı’nda toprağa verildi. Erken doğuma bağlı olarak rahatsızlıkları bulunan bebek de dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  Bebek, annesinin yanına defnedildi. Küçük bebeğin cenaze törenine karantinaya alınan babası ve aile üyeleri katılamadı.

MUHTAR: ”20 KİŞİ KARANTİNADA”

Aydın ailesinden yaklaşık 20 kişinin ev karantinasında olduğunu ifade eden mahalle muhtarı Turan Yıldız, “Merhumun 2 gün önce annesini kaybettik. Bugün de çocuğu da kaybettik, kurtaramadılar. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Babası ve ailesinden hiç kimse gelemedi. Hepsi karantinada. Biz kendi aramızda cemaati oluşturduk ve defnettik. Allah herkese sabır versin. Ailesinden babası ve 2 çocuğu karantinada. Ağabeyleri, kardeşlerinin de arasında olduğu 20 kişilik bir karantinamız var. Mahalle karantinada değil, sadece ailenin yaşadığı evler karantinada. İnşallah onları da bir şey olmadan kurtaracağız” dedi. DHA

04 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |