Ana Sayfa Gündem, Sağlık, Türkiye 28 Mart 2020

Valiliklerde pandemi kurulları toplandı

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 09.00’da tüm valiliklerde önce il idare kuralları ardından pandemi kurullarının toplanacağını duyurdu. Bakanlıktan…

Valiliklerde pandemi kurulları toplandı

İçişleri Bakanlığı, bugün saat 09.00’da tüm valiliklerde önce il idare kuralları ardından pandemi kurullarının toplanacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, il idare kurullarında, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere yurttaşların en üst düzeyde riayet etmeleri ve yurttaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülecek.

İl pandemi kurullarının toplantılarında, 30 büyükşehir başta olmak üzere sosyal izolasyon ve iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanacak. Alınan bu kararlar valilerce vakit kaybetmeksizin uygulamaya geçirilecek.

Valiler tarafından illerin özel durumları göz önünde bulundurularak il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler, gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılacak.

Toplantılar ilerleyen günlerde tekrarlanacak.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDE TOPLANTI

icisleri-bakanligi-tum-valiliklerde-pandemi-kurullari-toplanacak-707290-1.

İstanbul Valiliği’nde İl İdare Kurulu toplantısı düzenleniyor. Koronavirüs başlıklı toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlık ediyor. Toplantıya Vali Yerlikaya’nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer yetkililer de katılıyor. Kaynak BirgünTema Tasarım |