Ana Sayfa Dünya, Gündem 8 Eylül 2020

YARALADIĞI GEYİK BİR GÜN SONRA AVCIYI ÖLDÜRDÜ

YARALADIĞI GEYİK BİR GÜN SONRA AVCIYI ÖLDÜRDÜOregon da Ok Avcısı Bir Gün Önce Vurduğu Geyik Tarafından Öldürüldü.Mark…

YARALADIĞI GEYİK BİR GÜN SONRA AVCIYI ÖLDÜRDÜ
Oregon da Ok Avcısı Bir Gün Önce Vurduğu Geyik Tarafından Öldürüldü.
Mark David, bir geyiği vurup yaralayan, ancak ertesi gün aynı hayvan tarafından öldürülen bir Oregon yay avcısıydı. Hillsboro’dan 66 yaşındaki adam Pazar günü Portland’ın 75 mil batısındaki Oregon kıyısındaki Tillamook yakınlarındaki özel arazide bir av gezisi sırasında öldü.

Devlet Adamı Dergisi David’in önceki gün avlamaya çıktığı Cumartesi günü ok ile bir geyiği yaraladığını izini kaybettiği geyiği ertesi günü aramaya çıktığını belirtti. David Pazar sabahı 9:15 civarında bulduğunu ve yayı ile bir kez daha vurduğunu bildirdi. İkinci kez yara alan geyiğin bir anda saldırısına uğradığı ve aldığı boynuz darbeleri ile öldüğünü bildirdi.

Oregon Eyalet Polisi, Devlet Adamına, olaydan sonra arazi sahibinin David’in hayatını kurtarmaya çalıştığını, ancak avcının yaralanmalarının ölümcül olduğunu söyledi. OSP, bir soruşturma yapıldığını ve sonunda geyiğin öldürüldüğünü ekledi. Tillamook İlçe Hapishanesi’nin etini bağış olarak verildiği aktarıldı.

Oregon Balık ve Vahşi Yaşam Dairesine göre, geyiklerin okçuluk avlama sezonu ağustos sonundan eylül ayı sonuna kadar . Batı Oregon’da yaygın olarak bulunan geyiklerin alt türü olan Roosevelt geyiği, 700 ila 1.100 pound ağırlığındaki boğa geyiği ile Kuzey Amerika’da bulunan üçüncü en büyük kara memelisi türüdür. (oregonlive.com)
09 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |