Ana Sayfa Dünya, Gündem, Sağlık 18 Temmuz 2020

YENİ DOĞAN BİR YAŞIN ALTINDA 85 BEBEKTE KORONAVİRÜS ÇIKTI

Yeni Doğan Bir Yaşın Altındaki 85 Bebek Koronavirüs Testi PozitifYerel Teksas haber merkezi KWTX, ilçedeki bir bebeğin…

Yeni Doğan Bir Yaşın Altındaki 85 Bebek Koronavirüs Testi Pozitif
Yerel Teksas haber merkezi KWTX, ilçedeki bir bebeğin 9 Temmuz’da virüsden öldüğünü bildirdi. CNN Cumartesi günü bildirdiğine göre, bir yaşın altındaki 85 çocuğun Teksas Nueces İlçesindeki koronavirüs için pozitif olduğunu test etti.

Ayrıca, yerel Teksas haber kanalı KWTX , ilçedeki bir bebeğin 9 Temmuz’da virüsden öldüğünü bildirdi. “Hasta 6 aylıktan küçüktü . Yerel basında çıkan haberlere göre, en derin başsağlığı ailemize ve ailesine gidiyor ”dedi.

“Şu anda tüm COVID-19 testi pozitif Nueces County bir yıl yaşın altındaki 85 bebek sahibi,” Annette Rodriguez, Corpus Christi Nueces County halk sağlığı müdürü, anlattı CNN . “Bu bebeklerin henüz ilk doğum günleri bile olmadı. Lütfen bu hastalığın yayılmasını durdurmamıza yardımcı olun.”

Corpus Christi şehir müdürü Peter Zanoni, CNN’ye, ilçenin “eyaletteki diğer büyükşehir ilçelerinden yedi günlük ortalama yeni vakalarda en hızlı büyümeye sahip olduğunu söyledi. bu durumda büyük bir artış yaşadık ve bu yüzden Nueces County için büyük bir soruna dönüştü. ”

CNN’nin bildirdiğine göre, Nueces İlçesinde bulunan Corpus Christi’nin yaklaşık 8.100 vaka ve 82 ölümü var.
“ Teksas şimdi Covid-19 ile savaşmakla ilgili değil. Bu nedenle, ofisiniz devleti hızlı bir şekilde yeniden açma çabalarını geri sarmak için derhal harekete geçmelidir; Devlet temsilcileri Sheila Jackson Lee ve Joaquin Castro, Teksas Valisi Greg Abbot’a yazdığı bir mektupta şunları söyledi: “Yerel ilçelere ve şehirlere, topluluklarının yararına olanı yapmak için yerel otorite sağlamalıyız. .”

Teksas Devlet Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne göre , Cuma günü, devletin 10.256 yenisi, 174’ü yeni 3.735 ölümü ve 162.191’i COVID-19 hastası olmak üzere toplam 307.572 vaka bildirilmiştir. Cuma günü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ülkenin 72.045’i yeni ve 137.864’ü 926’sı yeni olmak üzere toplam 3.555.877 koronavirüs vakasına sahip olduğunu bildirdi. (KWTX – CNN)
19 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |