Ana Sayfa Gündem, Türkiye 10 Nisan 2020

YERLİ KORONAVİRÜS MUĞLA’DA ORTAYA ÇIKTI!

İNŞAAT İÇİN 600 ZEYTİN AĞACINI KESTİLER Muğla’nın Milas ilçesinde inşaat yapmak için izinsiz kesilen 600 zeytin ağacına…

İNŞAAT İÇİN 600 ZEYTİN AĞACINI KESTİLER

Muğla’nın Milas ilçesinde inşaat yapmak için izinsiz kesilen 600 zeytin ağacına 110 bin TL. para cezası kesildi

ANTERHABER – Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kemikler mahallesinde yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine yapılan toplu konutlar için özel bir şirket tarafından 600 zeytin ağacı kökünden sökülerek kesildi. Bir ihbarı değerlendiren Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri  jandarma ve belediye zabıtası ile giderek olay yerinde tutanak tuttu.

Arazi sahibi M.K. ile konutları yapacak özel şirkete , “Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılanması Kanunu”na muhalefetten 80 bin lira arsa sahibinede 30 bin TL. idare para cezası kesildi. M.K. ve özel şirket hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

SUÇ SADECE AĞAÇLARI KESENDE, KESTİREN DE DEĞİL, BUNUN FİTİLİNİ ATEŞLEYEN YANGINDAN MAL KAÇIRAN İKTİDAR DA SUÇLU

Ülke koronavirüs belası ile uğraşırken, halk salgın ölüm tehdidi ile EVDEKAL emirlerine itaat ederken tedavisi olmayan yerli virüsler ‘KURT DUMANLI HAVAYI SEVER” misali memleketin taşına, toprağına, ağacına musallat olmaya devam ediyor. İktidarın bu dumanı hava da, Kanal istanbul ihalesini yapması, Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, yap-işlet modelli ihale kararı alınması, Tutuklulara af kanunu vs. gibi bu dumanlı havada halktan kaçırılan bir çok ihaleyi yaparken başta ki bunu yaparsa altta ki ne yapmaz misali Muğla Milas da yüzlerce yıllık zeytin ağaçları katledildi.

10 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |