Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Türkiye 10 Mart 2020

YOK BÖYLE BİR BELEDİYE!

‘Bir Gazeteden Çok Daha Farklıyız; Biz Haberleştirdik Maltepe Belediyesi Çalışmaya başladı… Ama!’ Maltepe yerel gazetecilik görevimizi toplum…

‘Bir Gazeteden Çok Daha Farklıyız; Biz Haberleştirdik Maltepe Belediyesi Çalışmaya başladı… Ama!’

Maltepe yerel gazetecilik görevimizi toplum ve Maltepeliler yararına yerine getirme mücadelesini soluksuz devam ettiren Özgür İfade Gazetemizin yaptığı haberler belediyeyi çalıştırmaya devam ediyor. 

Maltepenin gerek iç mahallelerinde ve gerekse de dış mahallelerinde çökmüş kaldırımlar ve delik deşik olmuş yolları yazdığımız haberlerimiz üzerine Maltepe belediyesinin lütfedip onarım işlerine başlaması sevindirici olduğu kadar düşündürücü de oldu.

Oysa en doğal asli görevi olan Maltepe belediyesinin, bu görev ve sorumluluğunu yerine getirmeyip gazetemiz tarafından ısrarla hatırlatılması ve adeta çalışmaya zorlanması Maltepe halkı adına üzücü bir durum olduğunu düşünüyoruz.

ANCAK YİNEDE CİDDİ BİR SORUN VAR!

Bu gün Maltepe merkezinde bulunan 5 Evler Sokağında yapılan yolun parke taşı yenileme çalışmasında yeni döşenen parke taşlarının her ne kadar göze hoş görünse de aslında gelecekte Maltepelileri fazlasıyla üzecek gibi görünüyor.

Çünkü yolda bulunan ve mevcut sökülen parke taşların doğal granit ve sağlam blok parke taşlarından oluştuğunu, ancak yerine yeni döşenen paket taşlarının ise betondan dökme parke taşlarla değiştirilerek döşenmiş olması anlaşılır gibi değil.

Koca Maltepe belediyesinin aynı özellikte taş alamayıp o güzelim doğal granit taşların aralarına farklı niteliğe sahip kalitesiz beton parkeleri döşeyerek Maltepe’nin sokaklarını çirkinleştireceği gibi kısa ömürlü olacaktır.

Oysa Maltepe halkının malı olan bu orijinal taşlardan oluşan paket taşları başka illere vaya ilçelere gönderilerek mi değerlendiriyor.

Çünkü, Maltepe belediyesi daha önce de Adalar Belediyesi ve Tunceli’nin Nazimiye ile Pülümür belediyelerine gönderdiği Granit taşların belgelerine bakılırsa insana bu kadar da olmaz dedirten bir durumla karşı karşıyayız.

Belediye başkanı Ali Kılıç Maltepe sokaklarına Maltepeliler için beton parke taşlarını layık görürken Adalar, Nazimiye ve Pülümür belediyelerine binlerce metre kare renkli taşları göndermeyi tercih ediyor, anlaşılan o dur ki sayın Kılıç yandaşlarını Maltepe halkına tercih etmeyi uygun görüyor.

Adalar Belediyesine: 15 bin metrekare Siyah-beyaz mineral taş, 2000 Adet Bordür taşı.

Pülümür Belediyesine: 1350 metrekare kırmızı-beyaz taş, 990 metrekare gri taş, 930 metrekare bordür, 290 metrekare kırmızı taş.

Nazimiye Belediyesine: 280 metrekare gri taş, 180 metrekare kırmızı taş.

MALTEPE KAMUYOYUNA CEVAP VERİN!

-Maltepe belediyesi bu sokak parke taşı onarım işinde mevcut granit doğal taşları kullanmayıp sokakta ki göze hoş gelmeyen görsel kirliliği neden yaratıyor?

– Kullandığınız beton parke taşları ile mevcut granit doğal taş arasında ki fiyat farkı nedir?

-Maltepe sokaklarına beton parke taşları düşerken Tuncelinin kardeş belediye maskesi taktığınız ilçelerine ve Adalar belediyesine neden Doğal Granit taş gönderiyorsunuz?

-Maltepelilerin vergilerini merkezi bütçeden gelen gelirlerini Tuncelinin ilçe belediyelerine ve Adalar belediyesine neden aktarıyorsunuz?

-Uzun süredir bakım, onarım çalışması yapılmayan ilçenin dış mahallelerinde ki yol ve kaldırımlar için belediyenin neden bir çalışması bulunmuyor?

-Sadece Maltepenin merkezinde insanların yoğun bulunduğu alanlarda bu çalışmayı yapmak halkta ‘Belediye Çalışıyor’algısı yaratma amaçlımıdır?

10 Mart 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

 

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |