Ana Sayfa Politika 28 Aralık 2020

KILIÇDAROĞLU’NUN PARALEL MYK’SINDA RENKLİ İSİMLER

KILIÇDAROĞLU’NUN PARALEL MYK’SINDA RENKLİ İSİMLER Gizemli 13. Katta Yeni Kadrolaşma! AKP ve MHP dökülürken başarılı olamayan CHP’de…

KILIÇDAROĞLU’NUN PARALEL MYK’SINDA RENKLİ İSİMLER
Gizemli 13. Katta Yeni Kadrolaşma!
AKP ve MHP dökülürken başarılı olamayan CHP’de yeni kadrolaşma!
Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP’nin yeni bir atak içerisinde olduğunu belirterek, bir dönem kamuoyu araştırma şirketi ANAR’ın genel müdürlüğünü yapan siyaset danışmanı İbrahim Uslu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına getirildiğini ve genel merkezde yer tahsis edildiğini yazdı.

Bayer yazısında, “Ankara’’dan bir ‘vekil’ ‘Bir konuda sizi bilgilendirmek istiyorum’ diyor. ‘AKP ve MHP dökülürken, CHP’nin ‘başarılı’ olamaması, bu nedenle yapılan araştırmalara göre tepkisizlik ve güvensizlik unsurların öne çıkması, CHP’nin yeni bir kadrolaşmada kararlı olduğu gösteriyor.’ ‘Aman’ diye ekleyerek isminin ortaya çıkmamasını rica ediyor, ‘Çünkü başıma gelebileceklerden endişe duyuyorum’ diyor.CHP’nin yeni ‘atağının’ hazırlıkları için Kılıçdaroğlu’nun bazı isimleri kadrosuna dahil ettiği de öğrenildi. Bu isimlerin en önemlisi, ANAR Araştırma’nın başındaki akademisyen İbrahim Uslu’nun Kılıçdaroğlu’na danışman olarak getirilmesi. Daha önce AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanlığında bulunan Uslu’ya CHP Genel Merkezi’nin 13. katında yer tahsis edildi.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, parti içi eğitim biriminin 100. toplantısına katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti İçi Eğitim Birimi’nin 100. Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen video konferans toplantısında, açılış konuşması yaptı.

Babacan ve Gül’ün ekibindeki İbrahim Uslu CHP’nin ‘paralel MYK’sına girdi
Bir dönem, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ardından ise Ali Babacan’ın ekibinde yer alan Araştırmacı İbrahim Uslu, artık CHP’de Danışman…

Eşi Zeynep Karahan Uslu’nun AKP Milletvekili olduğu dönemde tanınan İbrahim Uslu, Erdoğan, Gül ve Babacan’la yakın çalıştı.

İbrahim Uslu şimdi ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözdesi… Ali Babacan’ı desteklediği bilinen Uslu, yaklaşık iki aydır, her pazar günü Kılıçdaroğlu’nun “çelik çekirdek” ekibiyle düzenlediği toplantıya katılıyor.

Kılıçdaroğlu’nun “paralel MYK”sı olarak bilinen grup pazar günleri toplanıyor. Ekipte, Erdoğan Toprak, Faik Öztrak, MHP’den gelen Çiller’in de danışmanlığını yapan Rasim Bölücek ve Tuncay Özkan bulunuyor. Bu ekibe şimdi İbrahim Uslu da katıldı. Uslu, Babacan’ın Cumhurbaşkanı adaylığı için kulis yapan ekibin de içinde..

CHP’nin “paralel MYK”sı parti içinde konuşulan bir gerçek. Hatta öyle ki; bu toplantıların kendilerinden habersiz yapıldığını öğrenen Genel Sekreter Selin Sayek Böke, bir pazar günü toplantının yapıldığı odaya giriyor ve “Ben de katılacağım” diyor.

Kılıçdaroğlu, pazartesi günleri ise göstermelik MYK düzenliyor. Birçok karar ise İbrahim Uslu’nun da yer aldığı paralel MYK’da alınıyor. Uslu’nun 13. katta bir de odası bulunuyor. (Hürriyet/Yalçın Bayer, halkinhabercisi,gercekgundem)
25 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |