Ana Sayfa Türkiye 28 Şubat 2020

İhvan’ın akıl hocası Karadavi okullarda

MEB, Siverek Öğrenci Derneği’nin ortaokullarda, ‘kültür yarışması’ düzenlemesine izin verdi. Öğrenciler, IŞİD’in Musul işgalini ‘Sünni devrim’ olarak…

MEB, Siverek Öğrenci Derneği’nin ortaokullarda, ‘kültür yarışması’ düzenlemesine izin verdi. Öğrenciler, IŞİD’in Musul işgalini ‘Sünni devrim’ olarak nitelendiren Yusuf el-Karadavi’nin kitabından sorumlu tutuldu

12

İhvan’ın akıl hocası Karadavi okullarda

Birgün gazetesinde Mustafa Mert Bıldırcın ın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) dini vakıf ve derneklerle yaptığı işbirliklerine bir yenisi daha eklendi. Bakanlığın, Nur Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Siverek Öğrenci Derneği’nin ortaokul ve lise öğrencileri için bilgi yarışması düzenleme talebine onay verdiği öğrenildi.

MEB’den 2019 yılında aldığı izin kapsamında, “Uygun görülen yer ve zamanda” öğrencilere yönelik manevi içerikli seminerler düzenleyebilen Siverek Öğrenci Derneği için okulların kapısı bir kez daha açıldı.

KUDÜS’TE BİR GÜL
Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayıyla ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı Kudüs konulu bilgi yarışması düzenleyecek dernek, projenin amacını, “Gençlerin kültürel değerlerini tanımasını sağlamak”, “Öğrencilerin kültürel değerlerini tanımasını sağlamak” ve “Kudüs sorununa karşı toplumsal duyarlılık oluşturmak” olarak açıkladı.

Yarışma için öğrencilere iki kaynak kitap önerildi. Dernek, yarışmaya ortaokul kategorisinden girecek öğrencilerin, Feride Semir’in yazarı olduğu, “Kudüs’te Bir Gül” kitabından sorumlu olacağını bildirdi. Lise kategorisindeki öğrencilere ise Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi’nin, “Her Müslümanın Ortak Davası Kudüs” kitabı önerildi.

BAŞVURU OKUL MÜDÜRLERİNE

Dernek, yarışmaya başvurmak isteyen öğrencilere okul müdürleri ve din kültürü öğretmenlerini adres gösterdi. Yarışmada dereceye girecek öğrencilerin dizüstü bilgisayar, çeyrek altın ve kol saati ile ödüllendirileceği belirtildi.

SINAVLAR İLKOKULLARDA

Küçük yaştaki öğrencilere yönelik düzenlediği harem selamlık etkinlikler ile bilinen derneğin 18-19 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği yarışma için üç okul belirlendi. Yarışma, Urfa’nın Siverek ilçesindeki Gazipaşa İlkokulu, Halit Gülpınar İlkokulu ve Yavuz Selim İlkokulu’nda yapılacak.

ihvan-in-akil-hocasi-karadavi-okullarda-694044-1.

KARADAVİ KİMDİR?

Mısırlı bir din adamı olan ve aynı zamanda Katar vatandaşlığı da bulunan Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el- Karadavi, pek çok siyasal İslamcı akım tarafından ‘kanaat önderi’ olarak kabul ediliyor. Karadavi, 2014 yılında IŞİD’in Irak kenti olan Musul’u ele geçirmesini ‘Sünni Devrimi’ olarak nitelendirmişti. İran’ı da “düşman” olarak tanımlayan ve ‘beddua’ çağrısında bulunan Karadavi, bombalı intihar saldırılarını meşru gören fetvalarıyla da hafızalarda yer alıyor. Kaynak Birgün

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |