Ana Sayfa Uncategorized 25 Mayıs 2020

AİLE İÇİ KAVGADA BEBEK GORİL AĞIR YARALANDI

SEATTLE (AP) – Bir bebek gorili, Cumartesi günü Seattle hayvanat bahçesinde aile grubu üyeleri arasında bir çatışmada…


SEATTLE (AP) – Bir bebek gorili, Cumartesi günü Seattle hayvanat bahçesinde aile grubu üyeleri arasında bir çatışmada ağır yaralandı.

Woodland Park Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvan sağlığı uzmanları, muhtemelen başka bir gorilin annesi Uzumma’yı ısırmaya çalıştığında küçük Kitoko’nun kafasına ısırıldığını söylüyor. Kitoko kırık bir kafatası ve ciddi bir yırtılmayı sürdürdü, ancak hayvanat bahçesi yetkilileri 2 aylık gorilin ameliyat edildiğini ve enfeksiyon geliştirmezse tamamen iyileşebileceğini söylüyor.

Hayvanat bahçesinin hayvan sağlığı müdürü Dr. “Önümüzdeki iki hafta boyunca, nörolojik eksikliklere neden olan herhangi bir enfeksiyon veya kanama belirtisi için yakın bir değerlendirme yapacağız.”

Goril sahipleri batı ova gorilleri arasındaki savaşı görmediler, ancak güvenlik kameraları, hayvanların uyku odasında sabah 8’den hemen önce olduğunu gösteriyor. Hayvanat bahçesi bakıcıları yaklaşık 10 dakika sonra bebeğin yarasını fark etti ve Kitoko daha sonra emziriyor ve normal davranıyor gibi görünüyordu.

Kitoko’nun aile grubu, annesi ve diğer üç dişinin yanı sıra babası gümüş sırtlı Kwame’yi de içeriyor.

Woodland Park Hayvanat Bahçesi memeli küratörü Martin Ramirez, “Goriller nazik dev olma eğilimindedir, ancak hayvanat bahçelerinde ve doğada aile üyeleri arasında çatışmalar meydana gelir. “Çatışmalar bireyler arasında ısırmayı ve itmeyi içerebilir. Yetişkin kadınlardan birinin Uzumma ile çatışırken yanlışlıkla bebeği ısırmış olabileceğinden şüpheleniyoruz. ”

Hayvanat bahçesi, Kitoko’nun yaralanmalarını değerlendirmek ve yarasını cerrahi olarak onarmak için Seattle Çocuk Hastanesi’nden çocuk cerrahisi danışmanlarından oluşan bir ekip getirdi. Ramirez, Kitoko’nun büyük olasılıkla annesine ve babasına geri gönderileceğini ve üçünün geçici olarak diğer aile üyelerinden ayrı tutulacağını söyledi.

(Jeremy Dwyer-Lindgren / AP )
25 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |