Ana Sayfa Uncategorized 17 Ocak 2020

Ayrılık Günü

Gazete olarak yayın hayatına katılmanı ne kadar zor olduğunu biliyorduk. Yasakların, sansürlerin en yoğun yaşandığı ülkemizde gördüğünü,…

Gazete olarak yayın hayatına katılmanı ne kadar zor olduğunu biliyorduk. Yasakların, sansürlerin en yoğun yaşandığı ülkemizde gördüğünü, bildiğini yazamamak gazetecilerin en büyük sorunu olduğunu da bilincin de idik.
Yandaşlığın, yağcılığın, çıkar ilişkileri doğrultusunda haberciliğin, satılmış kalemlerin yoğunluğu içinde ne kadar gazetecilik yapılır bilmiyorum.
Her şeye rağmen, doğru, ilkeli gazetecilik yapmak için her şeyi göze alan gerçek gazetecileri saygıyla karşılıyorum. Tarafsızlık sözleri altında yapılan laçka ve bireysel çıkarların öne çıktığı gazeteciliği reddediyorum.
Özellikle yerel gazetelerin, Basın Savcılığına bir dilekçe vererek kendini gazeteci sayan, gazete sahipliği ile gazeteciliği karıştıran, ortada gazeteciyim havasıyla dolaşmanın hevesinde olan tipler yüzünden gelinen noktada habercilik yapmak gerçekten zor.
Kitap çalışmaları ve daha sağlıklı ve özgür haberlerimi yapacağım yeni oluşumlarda toplumsal sorunları paylaşacağımı belirterek 12.05 2017 yılından beri haber müdürlüğünü yaptığım Özgür ifade gazetesinden (Tüm haklarım saklı kalmak şartıyla) ayrılmak ihtiyacı doğmuştur.
23 Mayıs 2019 tarihli seçim sonrasına kadar yaptığım tüm haberlerin sorumluluğunu her zaman üstlenirim. Sonrasındaki haberler gazetenin kendisini ve haber yapanları bağlar.
Tüm gazetelerin yayın hayatında devam etmesi en büyük temennidir. Haberlerimde bana büyük destek veren “TIRMIK” dostuma teşekkür ediyorum ve her zaman birlikte olacağımın bilinmesini istiyorum.

Hayrettin DEMİR
15.01.2020Tema Tasarım |