Ana Sayfa Uncategorized 4 Nisan 2020

BATMAN CEZAEVİNDE AYAKLANMA!

Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangının çıkış sebebinin…


Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangının çıkış sebebinin mahkumların isyanı yüzünden çıktığı iddia ediliyor.

Batman M tipi cezaevinde akşam saatlerinde mahkumların henüz bilinmeyen bir nedenle protestoda bulundu. Cezaevinin bulunduğu bazı mahalle sakinlerinin çektiği görüntülerde dumanların yükseldiği de gözlemlendi. Çok sayıda mahkum yakını cezaevi önünde bekleyişte bulunurken, güvenlik birimleri ise güvenlik tedbiri aldı.

İHD: “ÖLÜ VE YARALI YOK”
İHD Batman Şubesi, Batman Cezaevindeki derdinlikle ilgili açıklamada bulundu. İHD’nin açıklaması şöyle: “Başsavcı adli koğuşlarda özellikle uyuşturucu mahkumu olanların olduğu bölümde yangın çıktığını, ölü veya yaralı olmadığını bildirmiştir.” batmancagdas

Yerel batmangazetesi.com haberine göre İsyanı Uyuşturucu Bağımlıları Çıkarmış
Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde akşam saatlerinde yaşanan olaylara ilişkin detaylı bilgilere ulaşıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle cezaevlerindeki infaz yasasındaki değişiklikler kapsamında bazı suçlara yönelik kısmı af getirilmişti. Cinayet, uyuşturucu, taciz, siyasi ve kadın cinayetleri suçlarını kapsamayan düzenleme nedeniyle Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde 2 uyuşturucu koğuşunda mahkumlar “af istiyoruz” diye koğuşları ateşe verdiler. Yoğun duman nedeniyle görevliler bir süre olaya müdahale edemezken isyanın bastırıldığı öğrenildi. Olayda ölü veya yaralının olmadığı da ayrıca belirtildi.

Ne olup bittiğini öğrenmek için Cezaevi önünde toplanan yurttaşlarla polis arasında gerginlik sürüyor.
04 Nisan 2020 / ÖZGÜR İFADETema Tasarım |