Ana Sayfa Uncategorized 28 Haziran 2020

BİR TÜRKİYE KLASİĞİ; SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA ORMAN YANGINI ÇIKTI!

BİR TÜRKİYE KLASİĞİ; SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA ORMAN YANGINI ÇIKTI!Ataşehir Kayışdağı ormanlık alanında yangın! Çok sayıda itfaiye ekibi…

BİR TÜRKİYE KLASİĞİ; SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA ORMAN YANGINI ÇIKTI!
Ataşehir Kayışdağı ormanlık alanında yangın! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi!
Ataşehir’de ormanlık alanda yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İki ayrı noktada çıktığı bildirilen yangına müdahale etmek üzere bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangına 8 arasöz ve 1 yangın söndürme helikopteri müdahale ediyor. Ayrıca orman itfaiyeleri de yangına müdahale etmek için geldi. İtfaiye ekipleri müdahalede yetersiz kalınca olay yerine yangın helikopteri çağrıldı. Ekiplerin havadan ve yerden müdahalesi sürüyor.

Kayışdağı Ferhatpaşa yakınında orman yangını çıktı. Havadan ve yerden yapılan müdahaleyle yangın kontrol altına alındı.
Yangın, saat 16.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle Maltepe Büyükbakkakköy Mahallesi Ferhatpaşa Yolu Caddesi’nde başladı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ayrıca orman itfaiyeleri de yangına müdahale etmek için geldi. İtfaiye ekipleri müdahalede yetersiz kalınca olay yerine yangın helikopteri çağrıldı. Ekiplerin havadan ve yerden müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı.

İstanbul Valiliği’nden Kayışdağı’nda çıkan yangına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Yapılan açıklama şöyle:
“İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nin (GAMER) alınan bilgilere göre; Maltepe ilçemize bağlı Kayışdağı orman bölgesinde saat 16:35’de henüz bilinmeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri saat 16:48 sıralarında havadan ve karadan yangın söndürme çalışmasına başlanmıştır. Yaklaşık 1 hektarlık alanda etkili olan angına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 1, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’ne 1 helikopter olmak üzere 2 adet helikopter, 50 personel ile 10 adet Orman İtfaiyesi ve Büyükşehir itfaiye ekipleri müdahale etmiştir. Yangın saat 17:30’de kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir.”

28 Haziran 2020 / Abidin SARI- ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |