Ana Sayfa Uncategorized 9 Aralık 2020

ÇEKMEKÖY’DE BİR GARİP AĞAÇ KIYIMI!

‘100 Hektarlık Ormanlık Alanda Yüzlerce Ağaç Söküldü’Çekmeköy’de 100 hektarlık orman arazisi bu hale geldi! Gençleştirme mi kıyım…

‘100 Hektarlık Ormanlık Alanda Yüzlerce Ağaç Söküldü’
Çekmeköy’de 100 hektarlık orman arazisi bu hale geldi! Gençleştirme mi kıyım mı?


Çekmeköy Çatalmeşe Mahallesi’nde yaklaşık 100 hektarlık orman arazisindeki ağaçlar yok oldu. Orman müdürlüğü ‘Gençleştirme yapılıyor, yenileri dikilecek dese de bu kadar geniş alandaki çalışma kafalarda soru işareti bıraktı.

Flashaber Gazetesinin gündeme getirdiği; Çekmeköy Çatalmeşe Mahallesi 116, 117, 118 ve 119 No’lu Bölmelerde Kovanpınarı ve Konut Kavak Devlet Ormanı’nda yapılan çalışma kafalarda soru işareti bıraktı.

Yaklaşık 100 hektarlık ormanlık alandaki yüzlerce ağaç söküldü. Ormanlık arazinin çorak bir görüntüye bürünmesi ilçe kamuoyunun dikkatinden kaçmadı.

Alemdağ Orman Müdürlüğü gelen şikayetler üzerine bir açıklama yaparak, ‘Gençleştirme çalışmalarının yapıldığını ve ilk baharda yeni ağaçların bu bölgeye dikileceğini söyledi. Ancak bu kadar geniş bir arazide aynı anda bu kadar ağaçların sökülmesi, ‘Yeni bir yapılaşmaya mı açılıyor’ yorumlarına da neden oldu.

CHP Meclis üyeleri alanı gezdi. Aralık ayı ilk oturumunda CHP Grup Başkanvekili Ünal Bellek konuyu gündeme getirdi. ( Flashaber)
09 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |