Ana Sayfa Uncategorized 2 Aralık 2020

CHP’DE TUZ KOKMUŞ BİR CİNSEL TACİZ REZLETİ DE ÜMRANİYE’DEN

CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski başkanı tarafından tacize uğrayan Kadının ifadesi ortaya çıktı. CHP Ümraniye Gençlik Kolları…

CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski başkanı tarafından tacize uğrayan Kadının ifadesi ortaya çıktı.


CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski Başkanı G.Ö.A.’nün cinsel tacizine uğradığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan 20 yaşındaki partili kadın D.A.’nın ifadesinde, şüphelinin kendisini zorla öptüğü, fiziksel temasa zorladığı iddiasında bulunduğu öğrenildi.

“ELİMİ PANTOLOLUNA GÖTÜRDÜ”
Edinilen bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Anadolu Başsavcılığı’nda 8 Temmuz tarihinde ifadesi alınan D.A. olayı anlattı. İfadesinde D.A’nın, G.Ö.A. ile partinin gençlik kolunda birlikte çalıştıklarını, olayın yaşandığı 12 Mart’ta yine Ümraniye’de parti faaliyeti ile ilgili çalışma yaptıklarını belirterek, evlerinin yakın olması nedeniyle G.Ö.A’nın kendisini arabasıyla bırakmayı önerdiğini söylediği öğrenildi.

D.A.’nın ifadesinin devamında “Ben arka koltuğa oturdum, ön koltuğa yani yanına oturmamı istedi. Kabul etmeyince esprili şekilde ‘ben senin şoförün müyüm?’ dedi. Bu nedenle ön koltuğa geçtim. Bana kız arkadaşıyla arasının bozuk olduğunu, yarım saat dertleşmek istediğini söyledi, kabul ettim. Dudullu tepesi olarak bilinen yere gittik. Bankta otururken kız arkadaşından bahsetti, ben de kendisine tavsiyelerde bulundum. Bir süre sonra kalkmam gerektiğini söyledim. Arabaya bindiğimiz sırada bana askerden yeni geldiğini, kimseyle sevişmediğini söyledi. Ben de ‘Bunu bana niye söylüyorsun’ dedim. Kimsenin yanında böyle huzurlu hissetmediğini söyleyerek sarılıp öptü. Onu itmeye çalışırken elimi pantolonuna götürdü. Bir kez daha onu ittim. Beni eve götürmesini istedim. Bana bu şekilde tacizde bulunan G.Ö.A.’dan şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

Taciz mağduru kadının 7 arkadaşıyla birlikte cinsel saldırı olayını gerekçe göstererek, partiden istifa ettiği belirtildi. D.A.’nın şikayeti üzerine olay ile ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. CHP’li G.Ö.A. hakkındaki soruşturma devam ediyor.

KARTAL BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞIYOR
Öte yandan D.A.’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen G.Ö.A.’nın ise Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde çalıştığı ortaya çıktı. Mağdur kadının avukatı, eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu’nun yeğeni Orkun Kumkumoğlu, “Şikayetimizi yaptık. İddianamenin hazırlanmasını bekliyoruz. Adli sonuca göre parti içi disiplin sürecinin başlatılması için mücadelemizi başlatacağız. İhraç edilmesini isteyeceğiz” dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Savcılık tarafından ifadesi alınan G.Ö.A. ise, taciz suçlamasını kabul etmeyerek, D.A’nın iddialarının yalan olduğunu öne sürdü. Savcılık soruşturmasının devam ettiği öğrenildi. (DHA)

CHP İSTANBUL İL BAŞKANI YAŞANANLARA ”ŞOV” DEDİ
SABAH’ın duyurduğu taciz olayları sonrası, CHP’liler de birbirine girdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, üst üste patlayan skandallara tepki gösterdiği gerekçesiyle eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ı şov yapmakla suçladı. Yarkadaş ise, Kaftancıoğlu’nun taciz iddialarının üstünü örtmeye çalışan bir tutum içinde olduğunu ima etti. Yarkadaş, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

”Ümraniye’de tacize uğradığını söyleyen genç kızımızın durumunu, İlçe Başkanı Zeynel Karakaya size aktardı mı? Siz genç kızımızı il başkanlığına çağırdınız mı? Orada genç kızımıza ne dediniz? Ve o genç kızımız sizinle yaptığı konuşmanın ardından neden 7 arkadaşıyla birlikte partiden istifa etti? Evet; neden neden! Belli ki; CK bu konularda hayli duyarsız. Somut olay ve iddiaların üstünü örtmek, ihmal etmek, geçiştirmek bir görev suçudur.”
02 Aralık 2020 / ÖZGÜR İFADE

http://ozgurifade.com.tr/maltepe-chp-yoneticisi-kadina-cinsel-saldiridan-tutuklandi/
http://ozgurifade.com.tr/maltepede-ahlaksizlik-ve-ortbasci-zihniyet/
http://ozgurifade.com.tr/chp-istanbul-ilde-mide-bulandiran-gelisme/
Google NewsTema Tasarım |