Ana Sayfa Uncategorized 26 Mayıs 2020

Dünya Ekonomisi ve İşçiler-Bulut YAĞMUR

Dünya Ekonomisi ve İşçilerCorona virüsüyle gelişen öncelikli sağlık koşulları tüm dünya halklarını olumsuz bir şekilde etkilerken ülkemizinde…

Dünya Ekonomisi ve İşçiler
Corona virüsüyle gelişen öncelikli sağlık koşulları tüm dünya halklarını olumsuz bir şekilde etkilerken ülkemizinde içinde bulunduğu bu olumsuz krizin aşılması doğrultusunda neler yapıldı ve dahası,
Dünya sermaye sınıfının sağlık sektörlerine bıraktığı araştırma sermayesi yada bu koşullarda en kısa sürede çareler üretilmeye çalışması hangi ölçülerde devam etmektedir.

Dünya sermayesini yöneten öncelikle ABD’nin bu corona ile can kayıpları 100 binleri aşmış ve birçok kapitalist sermayeye sahip ülkelerdendir 10 binler 20 binler ve can kayıplarının önü alınamamıştır.

Hal bu ilken bugün üretimden düşmüş 100 milyonlarca işçi işinden uzaklaşmış üretimden düşmüş yoksullukları katlanarak artmıştır, devlet destekleriyle kısıtlı bir şekilde yaşamlarını idame ettirmeye çalışmaktadırlar, bu gidişatın sonuçlarıyla dahada yoksullaşan emek kesiminin temel ihtiyaçları öncelikle gıdadaki beslenme ve sağlık ön planda olmaktadır.

Hayata tutunma yaşama koşullarının iyileşmesi tamamıyla üretkenliğe dönüşüyle mümkün olacağından yeni dünya sistemi yenilip yönetim şekillerinin oluşması halkın temel sorunlarının giderileceği varsayımıyla yeni paylaşım savaşları mı oluşacak yada çok kutuplu bir dünya düzenine mi geçeceğiz.

İşte tüm bu olumsuz koşullarda ABD ve ÇİN açmazıyla bir soğuk savaş koşulları yaratılmak isteniyor kanısı dahada ağırlık kazanmaktadır.
Sağlıcakla kalın…
Bulut Yağmur / 26 Mayıs 2020Tema Tasarım |