Ana Sayfa Gündem, Uncategorized 18 Kasım 2020

İKİ YÜZLÜ CHP

Sahte Aydınlar, Çakma Demokratlar; Alevileri Mermi ile Tehdit Eden Kendi Belediye Başkanınıza Niye Sesiniz Çıkmıyor? Kaftancıoğlu’dan Çakıcı…

Sahte Aydınlar, Çakma Demokratlar; Alevileri Mermi ile Tehdit Eden Kendi Belediye Başkanınıza Niye Sesiniz Çıkmıyor?

Kaftancıoğlu’dan Çakıcı açıklaması: İsmini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi

Kaftancıoğlu, İmamoğlu, 14 CHP’li ilçe belediye başkanı ve 39 ilçe başkanı basın açıklaması yaptı
Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve nisan ayında infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehdit içeren ifadelerine CHP’li bazı isimlerden yanıt geldi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin 39 ilçe başkanı ve 14 ilçe belediye başkanı, düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla, Çakıcı’ya ve hükümete tepki gösterdi.

Ortak basın açıklamasını yapan Kaftancıoğlu, şunları söyledi:
Bugün burada İBB Başkanımız, 39 ilçe başkanımız, 14 ilçe belediye başkanımızla karşınızdayız. 98’nci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti ile aynı yaşta olan, kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri olarak, bugün, milyonlarca vatandaşımızın ortak duygularını dile getireceğiz. Ne yazık ki dün, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir.

Bakan Soylu’ya sert sözler
Konuşmasına “Talimatlı tetikçiler, durumdan vazife dahi çıkaramazlar. Onların kulağına fısıldanır. O nedenle sözlerimizin muhatabı, kuşkusuz CHP çınarının altında esamesi bile okunmayacak küçükler değildir. Burada sözlerimizin muhatabı, Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyen iktidarsızlardır. Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 2. Yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir” ifadeleriyle devam eden Kaftancıoğlu iktidar kanadından son günlerde art arda gelen “reform” açıklamalarını da hatırlatarak “Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Gece yarısı televizyonlara bağlanma ihtiyacı hisseden İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise, ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir” diye konuştu.

Çakıcı için “antika mafya” benzetmesi
Kaftancıoğlu şöyle devam etti:
Sizden korkmadık ki, gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise hep takip edeceğiz. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz.

SİZİ GİDİ İKİ YÜZLÜLER SİZİ
Kendi belediye başkanınız mafya liderini makamnda ağırlayan belediye başkanınız hala belediye başkanınız. Maltepe de Alevileri mermi ile tehdit eden belediye başkanınız da hala belediye başkanınız. Size yapılınca tehdit önemli başkalarına yapılınca önemsiz mi?
Tüm üst kadrolarınız Maltepe de belediye başkanınızın Cemevine gönderdiği çetesinin Alevileri mermi ile tehdit ettiğini duydu ve haberdar oldu. Niye sesiniz hiç çıkmadı demokrasi mülayimleri.

İKİ YÜZLÜLÜKTE VARAN 1:
CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 26 Ekim 2020 de mafya lideri Çakıcı’yı makamında ağırladı. Gerçekleşen ziyareti CHP’li Recep Gürkan, Facebook’taki resmi hesabından şu açıklama ile duyurdu:
ÇAKICI’YA ATATÜRK PORTRESİ VE NUTUK HEDİYESİ
“Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası’nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik.”

İKİ YÜZLÜLÜKTE VARAN 2:
Maltepe belediye başkanları bay Ali Kılıç 2014’ten beri Cemevine çökmeye çalışmasına karşı çıkan ve direnen Alevileri Cemevine gönderdiği Çakıcı tipli çeteleriyle MERMİ tehditi yaptı.
Kılıçdaroğlu, Maltepe İlçe yönetimi, CHP istanbul il başkanlığı, İBB başkanı İmamoğlu ve onlarca CHP milletvekili bu mermi tehditinden haberdar oldu.
19 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |