Ana Sayfa Uncategorized 17 Mayıs 2020

MisLotus’dan Küçük Kalp’lere …

Tamar Avakyan MisLotus Tasarım Organizasyon Firmasının kurucusu ve işletmecisi. Bir grup arkadaşı ve sosyal medya takipçisi ile…

Tamar Avakyan MisLotus Tasarım Organizasyon Firmasının kurucusu ve işletmecisi. Bir grup arkadaşı ve sosyal medya takipçisi ile ‘’Küçük Kalpler’’ isimli bir kampanya başlattı. 0-18 yaş grubunda 30 çocuğumuzun giyim ve ayakkabı ihtiyacı karşılanacak. Bayram hediyesi olarak gönderilecek.

İşletmecilikten Sosyal Aktivistliğe Uzanan Yol

Gazetemizin köşe yazarlarından Tamar Avakyan yayımlanan yazıları ile dikkat çekmişti. MisLotus Organizasyon-Tasarım firmasının işletmecisi de olan Avakyan, Youtoube’da yayınlanan videolarıyla da kısa zamanda dikkat çekti ve geniş bir takipçi kitlesi edindi.

‘’Küçük Kalpler’’ Kampanyası Nasıl Doğdu?

Küçük Kalpler kampanyası fikrinin nasıl doğduğunu Tamar Avakyan’a sorduk. Tamar Avakyan bize gelişmeler ve yaşanan süreç hakkında şunları anlattı:

Herkes gibi ben de yoğun iş temposu ile çalışırken Covid19 ve pandemi sürecinde eve kapandım. Ve herkes gibi uzun zamandır ertelediğim planlarımı gözden geçirdim. Yazmayı çok seviyorum yıllardır biriktiriyorum yazdıklarımı. Hem benim hem de sosyal medya takipçilerimin güzel zaman geçirmesi adına İnstagram canlı yayınlarına başladım. Dostlarım yönünden de çok şanslıyım. Okul yıllarından arkadaşlarımı da konuk alınca çok keyifli yayınlar oldu ve hızla takipçi sayım yükseldi. Kendi yazdıklarım, konuklarımın katkısı derken güzel bir topluluk oluştu ve çok keyifli yayınlar yaptık.

Bireysel olarak yıllardır gerek kampanyalara destek olarak, gerekse bana ulaşan sıkıntılı insanlara imkanlarım doğrultusunda yardım ediyordum. Böylesine güzel bir topluluk var ve neden olmasın dedim! Elbirliği ile birkaç yürekden fazlasına dokunabilirdik. Kampanya fikrimi yayında arkadaşlarımla paylaşınca beklediğim gibi büyük bir destek gördüm. Ve hızla organize olduk. Kıbrıs’ta yaşayan, sosyal projeler konusunda uzman arkadaşım Tülay Umut harekete geçti ve projemizin ana hatlarını belirledi.

Ortak bir kararla adını ‘’Küçük Kalpler’’ koyduk.

İlk belirlediğimiz sayı 0-18 yaş grubu 30 çocuğun giyim ve ayakkabı ihtiyacı karşılanacak. Yardımların doğru yerlere ulaşması adına muhtarlıklardan alınan ihtiyaç sahibidir belgesi şartını koyduk. Nakit para kabul edilmeyecek. İsimler bizde kalmak kaydı ile beden ve ayakkabı numaraları yayınlanacak. Şeffaf olabilmek adına çok hassas davranıyoruz.

Başlangıç olarak 30 ihtiyaç sahibi çocuk dedik ama gelen taleplere göre hareket edeceğiz. Ve bu kampanyalara devam etmek niyetindeyiz. Ülke olarak çok zor günler yaşıyoruz ve el ele vererek bu günleri aşacağımıza inanıyorum. Sizlerden de ‘’Küçük Kalpler’’ kampanyamıza destek olmanızı istyorum.

Bize ulaşın ve bir küçük kalbe’de siz dokunun.

tamar@tamaravakyan.com

Tel : 05423345869

İnstagram: tamar_avakyan

17 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

İlginizi çekebilir

Soyer: İmara açmayacağız!

Soyer: İmara açmayacağız!Tema Tasarım |