Ana Sayfa Gündem, Uncategorized 30 Ocak 2020

Özgür İfade Yazı Dizisi: ‘Kandırıldık… Kandırılıyoruz… Kandırılacağız…’ (4)

‘Belediye Başkanı Gizli İş Çevirir, Meclis Üyeleri Örtbas Edip Yalan Söyler, Rantçı Yandaşlar Yalar Yutar’ Maltepe Belediyesi…

‘Belediye Başkanı Gizli İş Çevirir, Meclis Üyeleri Örtbas Edip Yalan Söyler, Rantçı Yandaşlar Yalar Yutar’

Maltepe Belediyesi 26 Mayıs 2015 de düzenlediği törenle Başıbüyük Yaşam Merkezi’nin temelini attı. Törene Başkan Ali Kılıç’ın yanı sıra, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 7485 metrekare alan üzerine kurulan Yaşam Merkezi iki bloktan oluşuyor. Kreşin yanı sıra, spor salonları, havuz, sauna, kafeterya, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı salonlar ve restoran gibi yapıları da içerisinde bulunduracak çok amaçlı kültür merkezinin açılışında konuşan Başkan Kılıç, “Bugün burada daha önceden Maltepe halkına söz verdiğimiz gibi bir yaşam merkezinin temelini atıyoruz” dedi.

ALİ KILIÇ MASALLARI

Kılıç; ”Umarım bu tören mahallelilere uğur getirir ve çok kısa bir süre sonra buranın açılışını da yaparız. Merkezde yer alan kreşimiz, geceleri de 24 saat açık olacak. Hem çalışan kadınlarımızın yüzü gülecek, hem de geceleri vatandaşlarımız bir yere çıkmak istediğinde çocukları güvenle bu kreşe bırakabilecekler” diye konuştu.

MALTEPELİ KADINLARA NİYET ANKARA MERKEZLİ YANDAŞ FİRMAYA KISMET

Devasal kültür merkezi yükselmeye başlayınca bu yapının Kadınlar-Çocuklar ve Maltepeliler için fazla olduğu ve yandaşlara peşkeş çekmenin daha çıkarlarına uygun olduğundan hareketle; Kültür Merkezi tüm Maltepe halkından ‘GİZLİ’ bir operasyonla Ankara merkezli yandaş firmaya 29 yıllığına peşkeş çektiler.

MALTEPE HALKININ BİNASINI ANKARA MERKEZLİ YANDAŞ FİRMAYA PEŞKEŞ ÇEKTİLER

14 EKİM 2019 da Maltepe halkının parasıyla yapılan Başıbüyük Yaşam Merkezi ”HALKA SORMADAN, ONAYINI ALMADAN HİÇ BİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAM” masallarıyla halkı avutan-kandıran belediye başkanı Ali Kılıç ve çeperinde ki rantçı şebeke tarafından “Özel Protokol” ile tüm Maltepe halkından ‘GİZLİ’ ANABİLİM isimli Ankara merkezli kuruma peşkeş çekildiği ortaya çıktı.

BELEDİYE MECLİSİNDE DE CEVAP VERİLMEDİ

06 Şubat 2018 de Maltepe Belediye Meclisi ilk oturumunda ”Başıbüyük Yaşam Merkezinin bir kuruluşa özel anlaşmayla verildiği gündeme getirilmiş ancak başta Ali Kılıç olmak üzere chp meclis üyeleri bunu inkar etmiş ve yalanlamışlardı.

MALTEPE YEREL BASIN 2 YILDIR SORUYOR

Başta gazetemiz ÖZGÜR İFADE olmak üzere bir kaç ahlaki erozyona uğramamış bir kaç yerel gazete 2 yıldır ‘Başıbüyük Yaşam merkezi’ binasını Ankara merkezli firmaya neden peşkeş çektiniz, hangi şartlarla devrettiniz? , Maltepe halkından ‘GİZLİ’  neden iş çevirdiniz? sorularını sorarken Ali Kılıç belediyeciliği akla zarar mantıkla uyuşmayan anti demokratik şekilde  ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” diyerek kestirip attı.

MECLİS ÜYELERİ HALKIN KENDİLERİNE VERDİĞİ YETKİYİ BELEDİYE BAŞKANINA DEVRETTİ

Ali Kılıç’ın Özel Kalem Müdürlüğünün  29.03.2016 tarihli 357030 sayılı teklifiyle Maltepe Belediye Meclis üyeleri  08 Nisan 2016 da Ziya Hayırlıoğlu, Canan Sezgin ve Erkan Dinçel imzası ve Ali Kılıç onayı ile Halktan aldıkları yetkiyi belediye başkanı Ali Kılıç’a devrettiler.

YANDAŞLARA:

– Bu Kültür merkezinin temel atma töreninde bulunan chp ilçe yöneticileri, mahalle muhtarları ve 7 gün 24 saat Ali Kılıç yandaşlığı yazıları yazmayı meslek edinmiş bir kısım sözde yerel gazeteci; Hayırdır sesiniz çıkmıyor!

– Maltepe halkının vergileri ile yapılan kültür merkezi halktan gizli yandaşa peşkeş çekilmesinden mutlu oldunuz mu?

– Halka sormadan hiç bir şeyin altına imza atmayan adeta fütursuzca avukatlığını yaptığınız  belediye başkanınızın halktan gizli tezgah çevirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

– Belediye kendi yaptığı kültür merkezini yandaşa verirken, Alevilerin kendi yaptığı Cemevini belediye malı yapmaya çalışan Ali Kılıç belediyeciliği özlemini çektiğiniz ayrımcı, hak hukuk yiyen ahlaki erozyona uğramış bir düzenin hayali ve özentisi ile mi tepki göstermemeyi yeğliyorsunuz?

BELEDİYE BAŞKANINA;

– Sayın belediye başkanı Ali Kılıç; Başıbüyük Kültür Merkezini hangi Maltepelinin görüş ve onayıyla Ankara merkezli yandaş ahbaplarınıza peşkeş çektiniz?

– Kadınlar üzerinden yürüttüğünüz popülist politika da 24 saat açık olacağını vaat ettiğiniz kreş sözünüz de 5.5 yıldır yürüttüğünüz aldatma-kandırma ve yalan siyasetinin bir eseri olarak balon mu oldu?

– Belediyenin Binasını yandaşa verip Alevilerin binasını belediye malı yapmak partinizin mi yoksa şahsi tercihlerinizin mi ürünü? Bunu ahlaki mi buluyorsunuz?

– Başıbüyük Kültür Merkezini hangi şartlarla, hangi gerekçelerle Ankara merkezli firmaya verdiğinizi  Maltepelilerin ısrarla sormasına rağmen 2 yıldır eden cevap vermiyorsunuz?

– Yaptığınız faaliyetler için halka karşı sorumlu olduğunuzu genel başkanınız tekrarlayıp duruyorken; size yöneltilen soruları ”KAMUOYUNU İLGİLENDİRMEZ” diyerek hangi gizli işbirliği ve pazarlıklarınızı ört bas etmek için öne sürüyorsunuz?

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE;

– 06 Şubat 2018 yılında belediye meclisinde bulunan chp meclis üyeleri Maltepe kamuoyuna niye yalan söylediniz? Maltepe halkından özür dileme erdeminde ne zaman bulunacaksınız?

– Halkın size verdiği yetkiyi belediye başkanı Ali Kılıç’a devrederek belediye başkanının TEK adamlık diktasını yürütmesine ve her şeyi tek başına karar verip uygulamasını hangi siyasi ahlakla açıklamayı düşünüyorsunuz?

– Maltepelilerin çıkarını ve menfaatini gözetir şekilde halktan aldığınız yetkiyi meclis üyeleri olarak elinizde tutmayıp belediye başkanına devredeceğinizi seçimlerden önce Maltepe halkına neden söylemediniz?

30 Ocak 2020 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |