Ana Sayfa Uncategorized 22 Mayıs 2020

PAKİSTAN YOLCU UÇAĞI YERLEŞİM YERİNE DÜŞTÜ 107 ÖLÜ

Pakistan yolcu uçağı yerleşim alanına düştü; 107 Uçakta ki kişinin tamamı öldü, yerleşim yerinde kaç kişinin öldüğü…


Pakistan yolcu uçağı yerleşim alanına düştü; 107 Uçakta ki kişinin tamamı öldü, yerleşim yerinde kaç kişinin öldüğü henüz belli değil.
KARACHI, Pakistan – Devlet belediye Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait bir yolcu uçağının Cuma günü güney liman kenti Karaçi yakınlarında düşerek 107 yolcu ve mürettebatın tümünü öldürdüğünü söyledi.

Uçak, havalimanının kenarında kalabalık bir mahalleye düştü. Belediye Başkanı Wasim Akhtar, kazada en az beş veya altı evin yıkıldığını söyledi. Yerleşim alanı içinde kaç kişinin öldüğü hemen bilinmiyordu.

Ülkenin sivil havacılık otoritesi sözcüsü Abdul Sattar Kokhar, doğu Lahore şehrinden gelen uçağın 99 yolcu ve sekiz mürettebat taşıdığını söyledi. Sivil havacılık otoritesi bir pilotun maydayda bir motoru kaybettiğini söyleyerek aradığını söyledi. Uçak düştüğünde inmeye çalışıyordu.

Tanıklar, Airbus A320’nin Jinnah Uluslararası Havaalanı yakınlarındaki bir yerleşim alanına çarpmadan önce iki veya üç kez inmeye çalıştığını belirttiler. Havaalanının kenarındaki Model Koloni olarak bilinen yerleşim alanı fakir bir alandır ve yoğun bir şekilde tıkanır. Bölgede yaşayan Abdul Rahman, uçak dairesini en az üç kez gördüğünü ve birkaç eve çarpmadan önce inmeye çalıştığını söyledi.

Polis ve ordu bölgeyi kordon altına aldı.
Pakistan Başbakanı Imran Khan tweet attı: “PIA kazasında şok oldu ve üzüldü. . . Anında soruşturma başlatılacaktır. Dualar ve başsağlığı ölenlerin ailelerine gider. “

Yerel televizyon haberleri, havaalanının yönünden gelen dumanı gösterdi ve bir yerleşim alanı üzerinde alçaktan uçan uçağın ortaya çıkan videosu, motorlardan birinden ateşin ateş ettiğini gösterdi. Ambulanslar havalimanına gidiyordu ve yerdeki sakinler arasında bazı yaralanmalar olduğu bildirildi.

Airbus, kaza hakkında yorum yapma talebine hemen cevap vermedi. Uçuş genellikle Pakistan’ın en kalabalık eyaleti Pencap’ın kuzeydoğu şehri Lahore’dan Karaçi’ye kadar bir buçuk saat sürüyor.

Uçuşa elverişlilik belgeleri, uçağın en son 1 Kasım 2019’da bir hükümet kontrolü aldığını gösterdi. PIA’nın baş mühendisi, 28 Nisan’da uçakta tüm bakımların yapıldığını ve “uçağın tamamen uçuşa elverişli olduğunu ve tüm güvenliği karşıladığını” belirten ayrı bir sertifika imzaladı. .

Kazaya karışan Airbus A320 için sahiplik kayıtları China Eastern Airlines’ın 2004’ten 2014’e kadar uçağı uçurduğunu gösterdi. Uçak daha sonra GE Capital Aviation Services’ten kiralanan PIA filosuna girdi.
22 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE

KAYNAKLAR: Haroon Janjua, Jon Gambrell, Kathy Gannon, Munir Ahmed, Asim Tanveer, AFP, AP, dpa, Reuters, bbc,

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

MEKTUPLAR ZAMANI

MEKTUPLAR ZAMANITema Tasarım |